Nbox gryzie się z amplitunerem

sebaall

New member
Witam, mam dosyć dziwny problem z nboxem. Zacznę może od opisu sprzętu - TV samsung P51D8000, amplituner Denon AVR-2809, nbox recorder Turbo. Problem wyglada tak - po podłączeniu nboxa kablem hdmi do amplitunera, dekoder w ogole sie nie uruchamia, a po podłączeniu już wlaczonego zacina się. Co najdziwniejsze dekoder działał bez problemu z tym amplitunerem ale innym tv. Gdy tv jest odlaczone od amplitunera, dekoder działa, podłącze TV do amplitunera, dekoder od razu się zacina. Przy połączeniu dekodera bezpośrednio do TV, działa normalnie, ale co jakiś czas przerywa dźwięk (urywa pojedyncze sylaby ze słów). Ktoś wie o co może chodzić? ps3 podłączone do tego samego zestawu działa normalnie - przesyła nawet obraz 3D do tego ampa. Wydaje mi się teź, ze problem z urywaniem dźwięku nie występował od samego początku. Dopiero po jakimś czasie.
 

redlum

New member
Bez reklam
a próbowałeś podłączać do różnych wyjść w amplitunerze oraz wejść w TV? Może któryś port HDMI jest uwalony.
 

sebaall

New member
Próbowałem różne kombinacje i niezależnie jak podłaczę, to gdy dekoder wpięty jest do amplitunera i TV jest wpięty do amplitunera, następuje zacinka dekodera
 

sebaall

New member
Dekoder podłączony do TV po HDMI dział normalnie ale co kilkanaście sekund przerywa dźwięk tak, źe urywa pojedyńczą sylabę z dialogu.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Może masz problem z samym dekoderem, sprawdź czy masz aktualny soft i poziom sygnały z satelity, ewentualnie odwiedź znajomego który ma antenę na hotbirda i zobacz jak zachowuje się u niego.
 
Do góry