Karta z kablówki Connax nie odblokowuje programów w Panasonicu

koles_02

New member
Witam.

Zacznę od początku.
Miesiąc temu zostałem użytkownikiem kablówki Petrus i dostałem od nich tuner DVB-C Technisat digit-k3x i razem z nim dostałem kartę Conax która sprawnie działała w tym tunerze przy telewizorze kineskopowym podłączonym przez scart-scart. Dwa dni temu kupiłem telewizor TX-P42ST30 i moduł CI NEOTION MPEG-4 POCKET NP - 4 FTA Version 6.2
W ustawieniach telewizora wybrałem kraj Niemcy i włączyłem wyszukiwanie programów DVB-C znalazło 126 programów płatnych, 1 bezpłatny i 6 stacji radiowych. Ewidentnie karta Conax nie rozkodowała programów bo widać opis co właśnie leci, jest dźwięk a na ekranie jest że program zablokowany.
Wspominam że z karą jest wszystko ok bo przez dekoder jest wszystko ok. Ja stawiam że moduł CI jest zły.
Proszę o Waszą pomoc bo chciałbym wykorzystac ten telewizorek.

Z góry DZIĘKUJĘ
koles_02
 

mark_b

New member
1. czy karta CI którą kupiłeś jest na pewno DVB-C z kodowaniem Conax?
2. Zresetuj telewizor, wybierz język polski, a kraj Finlandia region Helsinki - wtedy tuner dvb-c będzie pracował w pełnym zakresie. Panasonic tak ma....i podobno Philips też.
3. Spróbuj też wyjąć i włożyć moduł CI bo czasami lubi nie kontaktować.
Mi z tym tunerem dvbc zajeło trochę czasu zanim rozpracowałem o co chodzi, pomógł mi koleś z kablówki, bo jak miałem ustawioną Szwecja to wszystkiego nie łapał. Dopiero Finlandia pomogła hehe
 

koles_02

New member
Zdaje mi się że doszedłem do rozwiązania.
W specyfikacji modułu była tylko informacja o dvb-s. Więc znalazłem najkonkretniejszy sklep z akcesoriami satelitarnymi u mnie w mieście i tam pracownik powiedział że z moją kablówką współpracuje tylko jeden moduł CI który jest na zamówienie. Zamówiłem go i za 4 dni go będę miał. Koszt 199zł. Dzwoniłem do Panasonic Polska i tam powiedzieli że już nie trzeba ustawiać kraju na inne tylko może być Polska bo zostało to poprawione. A nawet był bym bardzo nie zadowolony gdyby kraj Polska nie działał gdyż na innych krajach w Panasonicu na Viera Connect nie było by wielu widgetów takich jak ipla i iplex z czego codziennie korzystam. Jak zadziała to dam znać.

Pozdrawia
 
Do góry