Dekoder HD telewizji na kartę

leonid113

Member
Koledzy od jakiegoś czasu jestem posiadaczem telewizji na kartę HD.Posiadam stacjonarną nagrywarkę SONY i TV Plazmę 3D Panasonica.Moje Pytanie czy z tego tunera da sie jakoś nagrać na nagrywarkę??.Jak tak to proszę o podpowiedzi.Pozdrawiam.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Nie wiem jaką masz nagrywarkę. Jeżeli ma przelot HDMI to podłączasz Dekoder poprzez HDMI do nagrywarki, a tą do TV i możesz nagrywać ale tylko to co jest bieżąco oglądane. Można też wyciągnąć obraz poprzez SCART - ale jakość będzie dosyć kiepska.
 

leonid113

Member
Witam.Nagrywarkę mam z wyjściem HDMI, ale to nie zmienia faktu, że po podłączeniu dekodera poprzez HDMI dekodera do TV a scartem do nagrywarki włącza się zabezpieczenie przed nagrywaniem i dekoder się wyłącza.Napisane jest nawet w instrukcji tego dekoder ze aktywne może być tylko jedno wyjście.Fakt ten eliminuje pozostały sugerowany sposób łączenia i dlatego mam z tym problem.Może się jednak mylę to proszę o dalsze podpowiedzi.Pozdrawiam.Co do konfiguracji mojego sprzętu to mam:
TV - Panasonic TX-P42VT20E
Nagrywarka - Sony RDR-HX780
Dekoder - nbox HDTV na kartę
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zdaje się jest tak, że można nagrać materiał (i to w HD) jedynie na podpięty zewnętrzny dysk USB, jednak nie mozna go zapiac przed żadne inne zewnętrzne źródło, typu nagrywarka. Mało tego, wyjmując dysk z obudowy i próbując go go odpalic w nagrywarce czy w kompie też fiasko.

Podobno da się jednak ominąć te zabezpieczenia (no w koncu dane są na dysku, blokowany jest jedynie do nich dostęp), ale wymaga to dużo wiedzy checi i zachodu. Są takie doniesienia w sieci, jednak cała zabawa zniechęca.
 

leonid113

Member
Witam.Wiem,że można nagrać na podpięty dysk.Tuner sobie go formatuje do swojego jakiegoś formatu tak jak piszesz.Czyli klapa :( z nagrywaniem na nagrywarkę stacjonarną.Kurcze czemu producent zablokował gniazdo scart,przecież z poziomu użytkownika powinna być taka możliwość nagrania tego co się chce pooglądać choćby te programy które lecą bardzo późno.Żadna Zbrodnia !.Mam urządzenie które trzeba będzie chyba sprzedać :(.Pozdrawiam.
 
Do góry