Problem z C+ puszczoną przez splitter

djzwierzak

New member
Witam.
Mam problem z sygnałem z Cyfry+ puszczonym przez splitter. Jest to dokladnie taki sprzęt, do tego dwie Arivy 100E i Pace HD PVR 500GB od C+. W Arivach siedzą karty v2 (bo takie mają być), w Pace v1. Mam jeszcze jedną v2 i Phoenixa (noszę się z odpaleniem DVB na kompie), ale są odpięte. Karta v2 była też w Pace - to samo. Niestety to wszystko co wiem o kartach i samym spliterku.
A teraz problem...otóż co pewien czas (różnie - czasem co 30s, czasem co kilka godzin) nie dosyła kluczy i obraz gaśnie, pojawia się "zakodowane" itp. Na Pace po chwili wraca samo, Ferdki trza albo restartować albo kanał góra/dół - zależnie od softu i widzimisię tunera. Kontaktowałem się ze sprzedawcą - "winne są Arivy, trza trafić na działający soft". Tylko czemu wywala mi całą sieć? Gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać/obejść? A może ktoś miał identyczne problemy? W końcu splitter popularny, sprzedawany długi czas (swój kupiłem koło roku temu).
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Arive 120'tke od ponad miesiaca i jak na razie to możliwe że też obraz sie zawiesił ale zdarzyło mi sie to raz możę dwa. Spliter mam od dwóch lat a do tego karte turbo v1.2 takze od dwóch lat i chodzi bez problemu także obstawiałbym że to nie problem splitera (jeśli masz możliwość to pożycz od kogoś inny i sprawdź, najlepiej na ATMELu).
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
... no i wykrakałem chyba. Od momentu tego wpisu jak sie Ariva zaczęła zacinać (pomaga tylko reset) to ... juz nie mogę. Mam zatem ten sam problem co djzwierzak ...z góry dzieki za pomoc jeśli ktoś wie jak i co zrobić aby sie nie zacinał.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy może ma ktoś Arive ze spliterem, która się zacina ? ... nie ma regułu kiedy ...raz sie zacina co kilka dni a raz co 3 min ... help
Jestem chętny na rady co zrobić aby to zmienić.
 

don111

Banned
u mnie ten sam problem... pod splitterem mam 2 arivy (200 i 120) oraz sagem SD
zacinanie na Arivach a nawet na tym Sagemie, mimo że działał idealnie pod splitterem medium IV
wina ewidentnie splittera, teraz mam model "PIC" (nie do końca pamiętam oznaczenia) i uzgodniłem już wymianę na Atmel Small III, podobno ma być lepiej ale z tego co czytam wyżej - chyba będzie to samo :(
są chyba 2 możliwości - albo soft w Arivie (kiedyś miałem podpiętą Arivę 200 na starym sofcie i Sagema, działało dobrze) albo to splitter nie radzi sobie z dwoma Arivami i że z nimi ogólnie jest kłopot przy splitterach (słowa producenta - sprzedawcy splittera)
zauważyłem że właśnie jak mam włączone 3 dekodery na raz to przycięcia są największe i najczęstsze, przy dwóch też się czasem zdarza i najgorsze jest to, że raz działa dobrze długi czas a innym razem non stop się przywiesza
wg sprzedawcy ten mój PIC poradzi sobie dobrze z 1 arivą a z dwoma może mieć kłopot, a ten Small III powinien obsłużyć dwie arivy, ale teraz już sam nie wiem co o tym myśleć...
jaki masz soft ? ja miałem 2.15B4 a teraz 2.14B4 i bez zmian z przycinaniem
wgrałem właśnie najnowszy soft 2.15B8 i potestuję, może coś się poprawi
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam soft 2.13B5 z Maja br. + spliter PIC dość stary. Też myślałem o jakimś nowym Amtelu, przy czym chciałem go najpierw wypróbować bez zakupu jednak nie znalazłem gdzie lub od kogo można by pożyczyć choć na 1-2 dni aby sprawdzić.
A pod spilterem mam 2 Arrivy 120 + 2 stare Samsungi.
Daj znać jakby Ci coś wyszło, ja też napisze jak coś nowego zauważę
 

don111

Banned
u mnie problem jest głównie wtedy gdy są włączone 3 dekodery na raz, przy 2 nie ma problemu (chyba że włączone będą trzy a potem wyłączy się jeden, to jeszcze przycina do czasu aż wyłączone zostaną wszystkie trzy)
na początku listopada wezmę na próbę Atmela III i sprawdzę czy będzie poprawa
 

don111

Banned
jak się okazało, zakup splittera Atmel Small III rozwiązał całkowicie problem zacinania, przywieszania :)
jak macie więcej dekoderów niż 3, to jest też wersja BIG II na tych samych podzespołach
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzieki za info don111 ... domyslam sie że karty klienta też trzeba nowe pod Atmela ... czy tak ? czy moze chodzą stare, które miałeś wcześniej ...i właśnie jeśli chodza stare to jakie miałeś wcześniej? (ja mam V1.2 do PIC'a)
 

Major_

New member
WITAM,
posiadam spliter z greeneigthsystem zaktualizowany - wszystko niby działa ok za wyjątkiem kanału 20 z cyfry+ czyli Canal+ HD - brak uprawnień do systemu, wszystkie inne kanały działają co może być przyczyną? posiadam dekoder PVR. Kanał działa jak włożę oryginalną kartę do dekodera, potem przełożę do splitera to jeszcze jakiś czas działa czasem 1 dzień czasem kilka godzin, a potem znów to samo, przy czym wszystkie inne kanały działają. Czy ktoś się z czymś takim spotkał i czy to naprawił?
Pozdrawiam
 

Mario12

New member
Mam spliter SMAL II i nieopatrznie kupiłem Arivę 210. Nie pomogła zmiana częśtotliwości 6M na 3,6M w ustawieniach Arivy. Wciąż co jakiś czas obraz się przyciał. W sieci znalazłem tylko ropaczliwe szukanie pomocy przez takich jak ja więc pozbyłem się Arivy i czekam na NBOXy z Enigmą 2 z dyskiem HD za podobną cenę.
Każdemu radzę to samo.
 

don111

Banned
chyba się trochę zagalopowałeś
z Arivą, a nawet dwoma na raz działa dobrze small 3, nie ma żadnych zacinek, na innych splitterach może być problem (ja miałem medium IV wcześniej)
a nbox chyba nie kosztuje tyle co Ariva :)
 
Ostatnia edycja:

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zmiana softu na 2.15B8 chyba pomogła :) dzieki don111
na razie testuje ale już widzę że jest lepiej przy czym mam wrażenie że pilot czasami reaguje z opóźnieniem
 
Do góry