Jak pozbyć się kabla ?

dib0n

New member
Witam Serdecznie !

Próbowałem wpisać w wyszukiwarce frazy, które w jakiś sposób skierowałby mnie na temat, który szukam jednak nie poradziłem sobie :-( Dlatego piszę tego posta :-(

Moi rodzice zakupili ostatnio 2 dekodery cyfrowego Polsatu. Nie byłem przy tym, po prostu była jakaś promocja, że można dostać drugi dekoder gratis.

Tylko teraz mam mały problem. O ile główny dekoder jest podłączony do anteny satelitarnej, to jednak ciągnięcie kabla od anteny do mojego pokoju jest prawie niemożliwe w moim mieszkaniu.

Więc stąd moje pytanie, czy są może obecnie na rynku jakieś urządzenia, które umożliwią mi bezprzewodowe podłączenie mojego drugiego dekodera do tego głównego ?

Z góry dzięki za pomoc :blagam:
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam Serdecznie !

Próbowałem wpisać w wyszukiwarce frazy, które w jakiś sposób skierowałby mnie na temat, który szukam jednak nie poradziłem sobie :-( Dlatego piszę tego posta :-(

Moi rodzice zakupili ostatnio 2 dekodery cyfrowego Polsatu. Nie byłem przy tym, po prostu była jakaś promocja, że można dostać drugi dekoder gratis.

Tylko teraz mam mały problem. O ile główny dekoder jest podłączony do anteny satelitarnej, to jednak ciągnięcie kabla od anteny do mojego pokoju jest prawie niemożliwe w moim mieszkaniu.

Więc stąd moje pytanie, czy są może obecnie na rynku jakieś urządzenia, które umożliwią mi bezprzewodowe podłączenie mojego drugiego dekodera do tego głównego ?

Nie. I nie licz na to, że kiedykolwiek będzie. Jedyne rozwiązanie łagodzące lekko problem, ale bardzo kosztowne, to przesyłanie sygnału z konwertera światłowodem zamiast miedzią. Łatwiej mają tylko klienci n-ki, gdzie zamiast kabla antenowego drugi dekoder można połączyć tylko kablem sieciowym (do pierwszego dekodera lub do domowego rutera ethernetowego).
 

dib0n

New member
Obydwa dekodery posiadają także wejście na kabel sieciowy.Da się to jakoś z routerem skonfigurować ? Czyli jednak raczej bez wiercenia po ścianach się nie obejdzie :(
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam Serdecznie !

Próbowałem wpisać w wyszukiwarce frazy, które w jakiś sposób skierowałby mnie na temat, który szukam jednak nie poradziłem sobie :-( Dlatego piszę tego posta :-(

Moi rodzice zakupili ostatnio 2 dekodery cyfrowego Polsatu. Nie byłem przy tym, po prostu była jakaś promocja, że można dostać drugi dekoder gratis.

Tylko teraz mam mały problem. O ile główny dekoder jest podłączony do anteny satelitarnej, to jednak ciągnięcie kabla od anteny do mojego pokoju jest prawie niemożliwe w moim mieszkaniu.

Więc stąd moje pytanie, czy są może obecnie na rynku jakieś urządzenia, które umożliwią mi bezprzewodowe podłączenie mojego drugiego dekodera do tego głównego ?

Z góry dzięki za pomoc :blagam:

Zobacz na stronach Dipol.com.pl maja tam sumator dwóch sygnałów sat, który montujesz prz antenie. Potem sygnał idzie jednym kablem, który już masz. W mieszkaniu sygnał z powrotem rozdzielasz specjalnym rozdzielaczem sygnału i dalej masz znów dwa kabelki ale już na bliska odległość.
Nie pamietam dokładnie oznaczeń... poszukaj na ich stronie.
 
Do góry