CP i C+ na jednym tunerze

Witam,

Jestem obecnie abonentem Cyfry+ i posiadam dekoder Pace PVR od Cyfry. Chciałbym go jednak zmienić na jakiś swój i dodatkowo mieć możliwość oglądania na nim Polsatu Cyfrowego a w przyszłości być może też TnK. Oczywiście powinien też mieć funkcje PVR (najlepiej dysk wbudowany, ale może też być zewnętrzny), Timeshift (możliwość cofania do 2 godzin), dobry lub bardzo dobry obraz w SD/HD oraz żeby nie był zbyt ciężki w obsłudze, ponieważ nie siedzę mocno w temacie tunerów. Wiem tylko, że najlepsze są te z Linuxem, ale nie wiem czy poradzę sobie z softami. Jeśli jednak nie jest to skomplikowane to może być i tak tuner. Chciałbym się zmieścić w 1000zł ale jeśli coś będzie warte dopłacenia to mogę się zastanowić nad dorzuceniem kasy. Co więc możecie polecić?


Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja mam Arive 200 (niedługo ma byc następca 220) i AZBox HD Premium. Oba bez problemu dają radę jednoczesnie z Cyfra+ w czytniku uniwersalnym i Polsat w module CI.
Najłatwiejsza jest Ariva ale jak dla mnie ma kiepski obraz na 46" w porównaniu do AZBox'a. AZBox za to ma linuxa... ale sam wiesz, ze z tym może byc trochę zabawy (i koszt 5x większy... ale warto za możliwości).
To tyle na początek moich doświadczeń.
 
He he a jak nie będzie działać lub podobać? Chodzi mi o to, czy sobie poradzę z zmianą jakby co softu i aktualizacją programów od danego nadawcy.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
He he a jak nie będzie działać lub podobać? Chodzi mi o to, czy sobie poradzę z zmianą jakby co softu i aktualizacją programów od danego nadawcy.

Z linuxem czy bez - to bez wielkiej różnicy w przypadku wgrywania Sofii i listy kanałów - tu i tu trzeba ręcznie i samemu. Platformy dosylaja ładne listy i sofy tylko do swoich tunerow.
W AZBox linuxowy soft wgrywasz z menu tunera bez żadnych kombinacji - u innych pewnie tez tak samo (albo sprawdź i usun ze swojej listy te tunery, które tak nie maja).
Ariva, mimo braku linuxa każe ręcznie zdobywać i soft i listę kanałów.
Jak widzisz reguły nie ma - trzeba poszukać co bardziej odpowiada.
Podpowiedzia z reguły jest fakt, ze tunery na linuxie maja lepsza elektronikę i wiecej możliwości "out of the box".
 
Aha, zaczynam kumać co i jak. A mam jeszcze pytanie co wart jest ten tuner Openbox S9 HD PVR? Cena przystępna jak na Linuxa, podobno czyta wszystkie karty. Czy ktoś coś wie o tym sprzęcie? Jaki obraz generuje? Czy EPG chodzi dobrze i czy działa stabilnie?
 

neptyk

New member
kupiłem ostatnio Openbox S9 HD PVR i powiem ze szalu nie ma...

jest linux ale to jest 'zamknięty soft' nie takie coś jak enigma2 w dreamboxach gdzie można wszystko zmienić według uznania.
soft się wgrywa poprzez pendrive, bardzo podobnie jak w arivie 200

co do jakości obrazu to u mnie nie jest złe, jak na taka cenę tego tunera.

ale posiadam także dreambox 500HD i Clarke-Tech ET9000 i obraz jest o 1000x lepszy niż w Openbox S9, cóż cena sprzętu robi swoje... :D ,
POLECAM TE DWA TUNERY!!! dm i clarke

wszystko jest oczywiście podłączone poprzez HDMI

EDIT:

jeżeli chodzi o epg to jest słabo. tak jak w większości tanich tunerach. porównując do tych dwóch tonerów co mam to niebo a ziemia. :p
+ ze szybko przełącza kanały.
 
Ostatnia edycja:

mariuszrz

New member
Jeśli nielinuxowy i za rozsądne pieniądze to godny polecenia jest jeszcze OPTICUM HD X403p. Epg działa już całkiem przyzwoicie.
 
Ostatnia edycja:
No więc uległy trochę albo raczej znacznie wymagania.

Ostatecznie mam kogoś kto będzie w stanie nauczyć mnie tego i owego jeśli chodzi o linuxa więc i zdecydowałem się zainwestować więcej.

Na dzisiaj potrzebuję tuner który:

- będzie miał dwie głowice (chcę mieć możliwość nagrywania i oglądania jednocześnie dwóch lub więcej kanałów)

- będzie miał wbudowany dysk minimum 160gb lub możliwość podpięcia zewnętrznego.

- chciałbym aby miał Timeshift (najlepiej permanentny)

- czytnik, żeby czytał karty Cyfry+ (może być to po wgraniu softu alternatywnego i nie chciałbym używać do C+ modułu CI)

- dobra współpraca z modułami TnK i CP.

- soft stabilny, przełączanie kanałów w miarę szybkie, dobrze działające EPG, brak zacięć i zawieszeń (lub minimalna ilość).

- cena? przystępna :lol: (tak na serio to myślę, że max do 1.500-1.600zł)


Co możecie polecić?
 

WojtekF30

New member
A jakieś konkretne sugestie co do modelu? Teraz mam ustawioną piramidkę tunerów: N, C+ i Polsat. Chce się tego pozbyć na rzecz jednego dekodera. Ważna jest dla mnie jakość sygnału HD.
 
Do góry