Co zrobić z NBOXEM?

L

latek2

Guest
Witam!
Posiadam dekoder NBOX HDTV RECORDER z enki(wersja czarna, 250 GB itd.), skończyła się umowa, dekoder mam na własność. Chciałem przejść na coś tańszego np. TNK. Tylko teraz nasuwa się pytanie czy TNK zadziała z tym dekoderem, ewentualnie może jakaś modyfikacja, inny soft? Jeśli nie to czy można chociaż odblokować odbiór kanałów FTA?
Ewentualnie jak nic się nie da zrobić z tym badziewnym NBOX-em po skończeniu umowy oprócz wywalenia na śmietnik, to jaki byście polecali dekoder do TNK(nie musi być HD)?

Proszę o rady. Z góry dziękuję.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam!
Posiadam dekoder NBOX HDTV RECORDER z enki(wersja czarna, 250 GB itd.), skończyła się umowa, dekoder mam na własność.
Mylisz się. Żadne recordery n-ki nie były jak dotąd oferowane "na własność". Przeczytaj uważnie umowę.

Chciałem przejść na coś tańszego np. TNK. Tylko teraz nasuwa się pytanie czy TNK zadziała z tym dekoderem, ewentualnie może jakaś modyfikacja, inny soft? Jeśli nie to czy można chociaż odblokować odbiór kanałów FTA?
Ewentualnie jak nic się nie da zrobić z tym badziewnym NBOX-em po skończeniu umowy oprócz wywalenia na śmietnik,
Można oddać do dowolnego serwisowego APS. Oczywiście jeśli zamiast oddać wypożyczony dekoder wolisz iTI zapłacić 1000 zł, to wywalaj na śmietnik.

to jaki byście polecali dekoder do TNK(nie musi być HD)?
A zwykła antena analogowej TV Ci nie wystarczy? Będzie SD, jak wolisz. Będzie jeszcze taniej. I nie będziesz musiał używać niczego "badziewnego".
 

moscow

New member
Ale serio, ojciec mówi, że dali mu na własność.

Nie ma takiej opcji. Po zakończeniu mowy na czas określony, jeśli umowa nie została wypowiedziana, to przechodzi na czas nieokreślony w/g standardowego cennika. Jeśli umowa została rozwiązana, to dekoder należy zdać w ciągu 14 dni od zakończenia jej obowiązywania do APSiS
Nie ma znaczenia co kto powiedział. Kontakt z BOK rozwiąże wszelkie wątpliwości. Inaczej można się spodziewać wizyty windykatora.
 

Frog_PL

New member
Tak jak napisal @kupon70 pewne modele nboxow (chyba zlezy od plyty glownej czy ukladu) mozna przerobic w niezle cacuszko z enigma2 na pokladzie :> Odsylam na forum dvhk bo to nie takie hop siup i troche trzeba poczytac.
 

zielony1906

New member
Tak jak napisal @kupon70 pewne modele nboxow (chyba zlezy od plyty glownej czy ukladu) mozna przerobic w niezle cacuszko z enigma2 na pokladzie :> Odsylam na forum dvhk bo to nie takie hop siup i troche trzeba poczytac.

Ja mam N-box Recorder ITI-5720SX z dyskiem twardym 1TB, i chyba nic nie da rady z nim zrobić?
Posiadam do niego kartę, już miesiąc nie aktywną:sad:
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ja mam N-box Recorder ITI-5720SX z dyskiem twardym 1TB, i chyba nic nie da rady z nim zrobić?
Posiadam do niego kartę, już miesiąc nie aktywną:sad:
Jeśli umowa jest na Ciebie to za jakiś czas odwiedzi Cię komornik po 1000 zł + jego prowizja. A za dekoder to pewnie więcej niż z 200 zł nie dostaniesz. Po tyle mniej więcej chodzą na allegro.
 

zielony1906

New member
Jeśli umowa jest na Ciebie to za jakiś czas odwiedzi Cię komornik po 1000 zł + jego prowizja. A za dekoder to pewnie więcej niż z 200 zł nie dostaniesz. Po tyle mniej więcej chodzą na allegro.

Komornika się nie boje, będzie sobie szukał wiatru w polu, a za 200 zł to mi szkoda sprzedać, bo sam twardziel kło 300zł.
 

djciacho

New member
Tyle, to byłby wart, gdybyś potrafił go odblokować. Ma założone hasło ATA w trybie MAX. A to oznacza, że bez znajomości Master password nie da się go nawet sformatować.

Jest możliwość odblokowania domowymi sposobami wystarczy dobrze poszukać i poczytać.
Sat-Elita Forum dział N-Box
 

xeo151

New member
Bez reklam
Dekoder N, nie przechodzi na własność, chyba, że niby zgubisz i zapłacisz karę 1000zł :D

Z nboxami clra nie da się nic zrobić, w tym obecnie wgrać enigmy, którą można wgrać do białego bska.
 

buczo81

New member
Białe dekodery można mieć na własność. I to są jedyne które można mieć legalnie. Wszystkie czarne są własnościa ITI.
 

Art113

New member
Obyś się nie zdziwił z tym "na własność". Kiedy ja zdawałem, miałem farta, bo zadzwoniłem w nocy na infolinię na dwa dni przed wyznaczonym, ostatecznym terminem. Okazało się, gdybym go nie zdał to przysłaliby mi fakturę na ok. 1900 zł.
 
Do góry