Problem z tuneram Ferguson ARIVA 100 Cable

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,

od niedawna mam (musowo) tuner ARIVA 100 CABLE. Wczesniej odbierałem przez kartę CI+ ale coś się pozmieniało chyba w sygnale i musiałem przejść na tuner z "kablówki" ze wszystkimi tego plusami i minusami.

Odbieram TV cyfrową z paltformy TEL-KAB w Pruszkowie. Tuner podłączony jest do TV SHARPA LC-40LE820E. Tunet podłączony do TV za pomoca HDMI.

Podstawowy mój problem to skalowanie obrazu z tunera. Nie mogę ustawić jednego foramtu obrazu na wszystkie kanały TV zwykłe i HD. Jak obraz jest Ok na HD to fatalnie na zwykłych jak dobrze na zwykłych to robi się wąski pasek na HD. Niektóre kanały OK a niektóre w wąskim pasku lub wręcz w kwadracie po środku ekranu...

Nie miałem tych problemów przy odtwarzaniu przez moduł CI z TV. Był ustawiony automatyczny pełno ekranowy i nie świrował a tu fatalnie...

Czy można jakoś ustawić ręcznie i zapamietać ustawienia formatu obrazu dla poszczególnych kanałow na tym tunerze i co o nim sądzicie?

Będę jako nowy choć przymusowy jego urzytkownik wdzięczny za wszelkie jasne i wartościowe uwagi i sugestie dotyczace konfiguracji tego tunera. :confused:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
czy na prawde na forum nikt nie jest jego użytkownikiem i nie może mi powiedzieć jak u niego z skalowaniem obrazu i czy ma podobne problemy do moich?

Jak ktoś go ma to na jakcih ustawieniach obrazu w tunerze i TV

M.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
czy u was też tak jest, że jak zaczne nagrywac program na pamięć USB to nie mogę oglądać jednocześnie części innych kanałów w TV w tym wszystkich kanałow HD ale nie tylko... nie które progamy są np. 1, polsat a innych np. TVN nie mam... nic nie rozumiem z czym jest to problem z tunerem czy moim felernym TV?
 

rusticalming

New member
@Marcin2000
Twój dekoder jest dekoderem jednogłowicowym, tzn. możesz nagrywać jeden kanał i oglądać drugi. Należy spełnić jednak dwa warunki:
1. jeden z kanałów jest kanałem niekodowanym
2. znajdują się na tej samej częstotliwości
 

jerzyh58

New member
Ferguson Ariva 100 Cable

Posiadam Ferguson Ariva 100 Cable i TV Samsung LE37C650 (tuner DVB-C i DVB-T).Chciałbym wykorzystać Fergusona jako nagrywarkę cyfrową i żródło dla PIP –TV.Chcę podłączyć kabel antenowy do CABLE-IN(Ferguson) i wyjść LOOP OUT do TV (jako obraz główny).Natępnie kabel z HDMI Fergusona do HDMI –TV (jako żródło PIP).Jednak w instrukcji Fergusona pkt.7.6 pisze ,że po podłączeniu drugiego odbiornika kablem antenowym( w moim przypadku to TV) nie mogą pracować jednocześnie dwa urządzenia.Czy w moim przypadku coś się może stać?Czy może pracować rownocześnie TV i nagrywarka Ferguson?
 
Do góry