tuner HD pod cyfre+

sars80

New member
Witam wszystkich,

przymierzam się do zmiany wysłużonego tunera SD na tuner HD, który współpracuje ze spliterem. Mam kilka modeli na oku a Was proszę o cenne opinie do wymienionych modeli oraz swoje propozycje.

1. OPTICUM HD TS 9600 PRIMA - (tutaj pytanie czy automatyczne wył tunera po 3godz można zablokować?)
2.
Golden Media Interstar Uni-box 9080 HD
3.
Opticum HD X7 series XTS703p - (czy to taki sam model jak TS9600 tylko bez tunera DVBT?)

proszę o wpisy jak się w/w tunery sprawują w użytkowaniu codziennym np. soft, przełączanie kanałów itp oraz o propozycje innych modeli, dysk wew nie potrzebny. Zakładany budżet to do 600zł.

pozdrawiam

 

Gie

Member
Bez reklam
2 i 3 to to samo. Do Uniboxa pojawił się eksperymentalny soft z odtwarzaczem wideo. Jeśli go dopracują to może być ciekawa alternatywa dla tańszych playerów HD.
 

great1969

New member
Może lepiej coś używanego z wyższej półki.Ja mam Ferguson HD 8800 i na spliterze sprawuje się całkiem dobrze.Teraźniejsza cena tego modela to ok. 200-300 zł.
Opicuma 9600 miałem ok 3 godzin.Obraz na plaźmie 50 cali wyraźnie gorszy od fergusona.Z tego towarzystwa Golden wydaje się sensowny.Generalnie Opticum czyli Globo to niskie stany wód średnich.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem podobny dylemat i zastanawiałem sie czy nie dołożyć i nie kupić nawet za 1000zł ...ostatecznie wybrałem Arive 120 i nie żałuje ... Obraz b.dobry,ze spliterem działa bez zastrzeżeń i nie zbawi mnie to że się kanał przełącza o 0,5 sek krócej czy dłużej. Jedyna drobna uwaga to pilot - mógłby być odrobinę lepszej jakości ...być może ten co jest w Arivie 220 jest lepszy. Generalnie 120'tka w zupełności wystarcza do tego co chcę a jak bedzie trzeba to i bez problemu nagra sie coś na dysk zewn.
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
Miałem podobny dylemat i zastanawiałem sie czy nie dołożyć i nie kupić nawet za 1000zł ...ostatecznie wybrałem Arive 120 i nie żałuje ... Obraz b.dobry,ze spliterem działa bez zastrzeżeń i nie zbawi mnie to że się kanał przełącza o 0,5 sek krócej czy dłużej. Jedyna drobna uwaga to pilot - mógłby być odrobinę lepszej jakości ...być może ten co jest w Arivie 220 jest lepszy. Generalnie 120'tka w zupełności wystarcza do tego co chcę a jak bedzie trzeba to i bez problemu nagra sie coś na dysk zewn.

Sprawdzałeś możne czy na tej arivce idzie filmy w mkv z dźwiękiem DTS?
 
Do góry