Lg 42 p200+ hd 5000

obelix1

New member
Witam
Ponieważ jestem tu nowy na początek witam Wszystkich.
Mam problem związany z tv( plazma) LG 42 P200 i dekoderem polsatu HD 5000.Otóż gdy zestaw jest podłączony po euro wszystko jest ok.Gdy próbuję odpalić po hdmi pojawia się komunikat- brak sygnału ( sprawdzane na 2 wejściach i wszystkich możliwych ustawienia dekodera i tv)
Teraz szczegóły:
-podłączałem swój dekoder ( tym samym kablem co u siebie)do LCD 32" sony i LCD 32"LG podłączenie po hdmi działa bez zarzutu,
-po podłączeniu do mojego TV komunikat brak sygnału.Nadmieniam że próbowałem na różnych kablach,pożyczyłem także z serwisu drugi dekoder i nadal brak sygnału,zmieniałem rozdzielczości na 1080,nic sie nie dziej ,moja plazma ma 720 brak efektu, o dziwo po ustawieniu na 576 czasami pojawia się obraz ( jest w miarę "ładny" ale występują problemy z dźwiękiem- przy zmianie kanału strasznie "strzela" ) po chwili 1-2 minuty komunikat brak obrazu.Gdy podłącze do tv laptopa po hdmi jest obraz ( sprawdzałem na obu wejściach hdmi).
Kontaktowałem się z serwisem Polsatu i LG ,ale obydwie strony podejrzewają że wina nie leży po stronie ich sprzętu .
Jeżeli Ktoś spotkał się z podobnym problem i rozwiązał go to proszę o pomoc
pozdrawiam :niewiem:
 

GerbaPL

New member
Sprawdź kabel HDMI, możliwe że ten dekoder nie współpracuje z tym modelem telewizora.Może jest złącze uszkodzone.Ale na 80% jest to nie współpracowanie dekodera z TV.Pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
GerbaPL ma racje to wina tunera.
podobny problem z tunerem hd5000 na forum elektroda.
Panasonic 42PV8PA zawiesza dekoder HD 5000
z informacji wynika ze nowy soft rozwiazuje ten problem.
probowales przeprowadzic aktualizacje oprogramowania? jesli dzwoniles do polsatu to pewnie proponowali tak zrobic czyli menu, ustawienia , aktualizacja oprogramowania
 

obelix1

New member
Tak jak pisałem poprzednio,kabel hdmi jest sprawny, złącza hdmi też ok( na laptopie działają).Sprawdzałem i niema nowego softu.
 

GerbaPL

New member
O tym dekoderze było sporo tematów negatywnych, poszukaj jakiegoś oprogramowania online, bo według CP dekoder może wyszukać oprogramowanie online.A jak aktualizacja nie pomoże to składaj reklamacje do polsatu i powiedz im że ten dekoder nie współpracuje z twoim telewizorem i prosisz o wymianę dekodera na Echostara HD.Wtedy już będzie działał na 100%.Trzeba było brać N to by nie było problemu.Pozdro
 
Do góry