Wybór tunera - szybkie i proste pytanie

laziale87

New member
Planuję kupno karty Al Jazeera Sports (sygnal z Hot Birda).
Moja wiedza na temat tunerów jest zerowa, dlatego proszę o pomoc.
Czy przy wyborze tunera trzeba brac pod uwage, jaki telewizor mamy?
Mam plazme 50''. Wiadomo, ze Al Jazeera nie bedzie odtwarzala w HD, ale milo by bylo gdyby jakosc obrazu byla dobra. Czy to zalezy od tunera?

Upraszczajac: czy Ferguson Ariva 100 HD da mi lepszy obraz w telewizorze niz Opticum 4060CX przy innym sprzecie niezmiennym (ceteris paribus:p)?
 

Horhe Ortega

New member
Szybka i prosta odpowiedź-TAK.W sporym uproszczeniu-w zal. od posiadanego TV skalowany obraz wypada lepiej lub gorzej i w przyp. 2 tunera SD(scart) jesteśmy zdani na to,jak radzi sobie z dostarczonym sygnałem.Tuner HD sam skaluje i choć też różnice są , można ew. "słabości" TV zaradzić.W Twoim przyp.(Al Jazeera) wszystko będzie najbardziej zal. od ich nadawania a szukając w miarę taniego rozw. pomyślałem o czymś takim-CYFROWY / DVB-S / HDMI / 2 x PCMCIA / 160GB CENA!! (1468095723) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy+moduł(raczej Irdeto niż viacess)-Euro-Irdeto CI-Modul - Berlin-Satshop Do 150PLN powinien się znaleźć i jakiś moduł uniwersalny.Co do kompatybilności wypadałolby się upewnić.Tuner(Twin/160GB) w miarę przyzwoity,da możliwość nagrywania a moduł powinien zadziałać prędzej/pewniej niż którykolwiek czytnik.W takiej Arivie dopiero soft alternatywny czyni czytnik uniweresalnym a i tak współpraca z tą kartą(przynajmniej w wersji Viacess 4.0)wymaga uprzedniego potwierdzenia.Wcześniejsze wersje altern. softów chyba nawet nie miały wsparcia dla Viacess wersji 4.0.
 
Do góry