Porównanie turbodekodera n PVR z dekoderem Cyfry PACE HD PVR

JackS.

New member
Bez reklam
Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym porównuję dekoder PACE z turbodekoderem n - być może pomoże to komuś w dokonaniu wyboru.
Komentarze mile widziane.

YouTube - Porównanie dekodera Cyfry + PACE PVR HD i turbodekodera n PVR

BTW - który byście wybrali i dlaczego?

Miałem obydwa. Wybrałem odwrotnie do Ciebie.

Zupełnie nie zgadzam się z Twoją oceną ergonomiczności pilotów. Dla mnie ten pilot od Pace, to raczej taki pilot zastępczy, w którym zamiast opisu funkcji dano literki A, B, C, D, E. Za to pilot od n-ki, gdybyś się z nim bliżej zapoznał, jest bardzo intuicyjny i dobrze opisany.

Jakbyś pobawił się nim trochę tobyś odkrył masę funkcji, o których pewnie nie wiesz. Na przykład te klawisze strzałek obok klawisza OK, o których tam mówisz, to oprócz nawigacji po różnych menu służą również do regulacji ułamkowych szybkości przewijania 1/16 do 1/2. Po odtwarzanych z dysku materiałach (nagraniach własnych i VoD) możesz też skakać wybierając konkretną minutę materiału, w ogóle w turbodekoderze jest masa funkcji, których w Pace nie znajdziesz.

Opcje wyszukiwania programów, prezentowane przez Ciebie na Pace, są w turbodekoderze dużo bardziej rozbudowane i wygodniejsze w obsłudze.

Jeśli chodzi o VoD, to darmowa w n-ce aktualnie jest akurat nie kolekcja PictureBox, tylko funVoD z filmikami dla dorosłych (wszystkimi w HD), tyle, że aby z tej usługi korzystać musisz ją sobie załączyć poprzez stronę internetową, lub dzwonić do BOK.

Serio wydaje Ci się, że Pace uruchamia Ci się tylko 2 razy dłużej niż nbox? Weź stoper i zmierz ile to trwa.

Jeśli chciałeś robić jakikolwiek porównanie jakości generowanego przez dekodery obrazu, to powinieneś do porównania wziąć ten sam kanał HD, nadawany z tego samego transpondera, ustawić oba dekodery na 1080i, telewizor na tryb 1:1 i wówczas porównywać wygląd logo. To, jak Ty to zrobiłeś na filmiku, to gruba manipulacja - szczególnie, że porównałeś obraz kanału TVN HD zatrzymanego na stopklatce z niezatrzymanym obrazem jakiegoś innego kanału z C+. Gdy obraz w formacie 1080i zatrzymasz na stopklatce, to odtwarzana jest tylko połowa jego linii poziomych - brzegi logo będą zawsze wyglądały na bardziej poszarpane.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Czyli stopklatka kontra ruchomy obraz? Czy bez pauzy na każdym kanale HD kraw. są poszarpane? Ja aby zrobić Ci na złość wybrałbym....wiesz co.Sam wstęp i już wiadomo osoho. Koszta to niech każdy sobie dokładnie sprawdzi jako całokształt z uwzgl. płaconego abo itd.
 

lord_yabol

New member
Co za test? Od razu widać funboya Cyfry. Kolego ile czasu poświęciłeś dekoderowi N? Opisujesz wszytko bardzo pobieżnie. Dekoder N jest lata świetlne do przodu. Wygląd i posługiwanie się menu PACE jest jak w ZX-Spectrum lub Commodore, grafika, szybkość lata osiemdziesiąte- ale to wg Ciebie nieistotne. Porównywanie jakości obrazu z innych źródeł, innych kanałów jest bezsensu...
 

Huntersfan

New member
Ależ zgadzam się, że generalnie Turbodekoder jest lepszy, jeśli weźmiemy pod uwagę całokształt. Lord Yabol napisał:

"Kolego ile czasu poświęciłeś dekoderowi N? Opisujesz wszytko bardzo pobieżnie."

Zwróć uwagę, że turbo poświęciłem właśnie znacznie więcej czasu niż Pace'owi.

Dla mnie jednak specyficzne kryteria były najważniejsze. Opublikowałem właśnie film, gdzie wyjaśniam dlaczego wybrałem Pace w C+. Można zobaczyć go w odpowiedziach video pod pierwszym filmem.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ależ zgadzam się, że generalnie Turbodekoder jest lepszy, jeśli weźmiemy pod uwagę całokształt. Lord Yabol napisał:

"Kolego ile czasu poświęciłeś dekoderowi N? Opisujesz wszytko bardzo pobieżnie."

Zwróć uwagę, że turbo poświęciłem właśnie znacznie więcej czasu niż Pace'owi.

Dla mnie jednak specyficzne kryteria były najważniejsze. Opublikowałem właśnie film, gdzie wyjaśniam dlaczego wybrałem Pace w C+. Można zobaczyć go w odpowiedziach video pod pierwszym filmem.

Zmanipulowałeś odpowiedzi na główne kryteria, które wg Ciebie zaważyły o wyborze C+:

1. Cena

Do porównania przyjąłeś opłatę aktywacyjną za turborecorder i cenę za drugi dekoder HD w najgorszym abonamencie, nic nie wspominając o tym, że w każdym innym abonamencie opłaty te są mniejsze.

I tak na przykład w ofercie FULL z nMultiroom cała opłata na start w telewizji n, to 298 zł, w tym jest już 24 miesięczna opłata za wynajem turbodekodera i dekoder ITI-2850ST (HD, PVR ready z tunerem DVB-T) na własność. Oznacza to, że miesięczna opłata za wynajem turbodekodera, to w tej promocji tylko 4,13 zł. A cena zakupu ITI-2850ST, to 199 zł.

Żeby było ciekawiej, to do 1-szego lutego, więc wtedy, gdy przygotowywałeś się (ponoć) do wyboru którejś z tych platform, opłaty te były jeszcze o 100 zł niższe we wszystkich abonamentach. ITI podniosła cenę ITI-2850ST o 100 zł dopiero w tym miesiącu.

2. Jakość obrazu

Twoje próby wykazania, że jakość obrazu z turbodekodera jest niższa niż z dekoder Pace była kompletną manipulacją, bo porównywałeś obraz z Pace przy ustawionej 2-krotnie większej ilości linii niż z turbodekodera.

3. Brak potrzeby dodatkowych połączeń kablowych

W tym względzie jest akurat odwrotnie niż twierdzisz. Dekoder slave w układzie nMultiroomu nie potrzebuje w ogóle podłączania kabla od anteny satelitarnej. To co potrzebuje to podłączenie do lokalnej sieci domowej. Znacznie prościej jest poprowadzić instalację ethernetową i znacznie więcej osób ma już gotową taką instalację we wszystkich pokojach niż dociągać osobny niezależny kabel koncentryczny (dużo sztywniejszy, grubszy i trudniejszy do zamaskowaniu) od anteny satelitarnej.

4. Brak ograniczeń w odległości między dekoderami

Twoje argumenty w tym względzie dotyczą tylko tych, którzy nie mają żadnych oporów przed łamaniem podpisanych przez siebie umów. Nie dotyczą osób uczciwych.

Jeśli ktoś wykorzystuje multiroom zgodnie z podpisaną umową, to jest odwrotnie niż twierdzisz. Sygnał ethernetowy swojej sieci domowej jest łatwiej przesyłać na większą odległość niż sygnał ze swojej anteny satelitarnej.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Teoria na praktykę? Zrób test z udziałem kilku tunerów i kilku osób, o różnych poglądach i nie stronniczych jak Ty i Ten, o którym piszesz.
 
Do góry