Tuner do drugiego TV

Evitare

New member
Witam, posiadam telewizję n z dekoderem CLRA/CARBO. Zamierzam kupić drugi tv i w związku z tym mam kilka pytań. Nie chcę brać opcji multiroom w n, gdyż na drugim tv nie będę oglądał zbyt wielu programów. Wystarczy podstawa m.in. TVP1, TVP2, TVN. Chcę podłączyć drugi tv do tej samej anteny co obecnie posiadam i przez to muszę zmienić konwerter. Myślałem o takim Konwerter Quad HD TV N C+ MULTIROOM 30% TANIEJ (1442364454) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy Wiem, że to najtańszy więc czy dołożyć troszkę kasy i kupić inny (nie znam się na tym).
Oraz druga sprawa - tuner - co kupić aby mieć podstawową ofertę kinową? Jakie rozwiązanie zastosować? Może ktoś poleci mi jakieś rozwiązanie. Dzięki i pozdrawiam.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam, posiadam telewizję n z dekoderem CLRA/CARBO. Zamierzam kupić drugi tv i w związku z tym mam kilka pytań. Nie chcę brać opcji multiroom w n, gdyż na drugim tv nie będę oglądał zbyt wielu programów. Wystarczy podstawa m.in. TVP1, TVP2, TVN. Chcę podłączyć drugi tv do tej samej anteny co obecnie posiadam i przez to muszę zmienić konwerter. Myślałem o takim Konwerter Quad HD TV N C+ MULTIROOM 30% TANIEJ (1442364454) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy Wiem, że to najtańszy więc czy dołożyć troszkę kasy i kupić inny (nie znam się na tym).
Oraz druga sprawa - tuner - co kupić aby mieć podstawową ofertę kinową? Jakie rozwiązanie zastosować? Może ktoś poleci mi jakieś rozwiązanie. Dzięki i pozdrawiam.

Nawet nie napisałeś, czy ten nowy TV, to będzie HD czy SD. Jakie będzie miał wejścia?
Jeśli ma to być telewizor SD, to najtaniej Ci pewnie wyjdzie zakup TNK SD.

Jeśli będzie to telewizor HD, to taniej niż multiroom wyjdzie Ci tylko podłączenie tego telewizora do tego samego dekodera (kablami component), nie będziesz też musiał zmieniać konwertera. Ograniczeniem będzie to, że na obu TV będziesz mógł ogladać jedynie to samo. Do przełączania kanałów będziesz potrzebował bezprzewodowego przedłużacza pilota.
 

Evitare

New member
Tak więc, stary tv to hd ready (obecnie wykorzystywany przy n-ce). Dziecko usilnie ogląda bajki w momentach kiedy JA - stary - chce obejrzeć np. Fakty ;) i w związku z tym decyzja na zakup drugiego tv. Nowy tv pozostaje przy n-ce a ten stary ląduje do jadalni i tam będzie potrzebny mi jakiś dekoder/tuner aby oglądać co innego niż na tym przy n-ce. Co polecacie? Chyba opcja TNK będzie najlepszym rozwiązaniem. Czy kupić dekoder z TNK i wybrać ofertę SD (ze względu że sporadycznie będę oglądał na tym tv a za doładowanie za 240zł mam 24 m-ce spokoju) lub kupić dekoder innej firmy i zaopatrzyć się w moduł nCAM?
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Czy ten TV(stary do jadalni) ma DVB-T MPEG4? Interesowałeś się kiedy w Twoim regionie to ruszy?Ten temat warto brać pod uwagę też z tego powodu ,że TnK SD w pewnym momencie prawie straci sens a wariant HD jednak go zachowa(istotna nawet możliwość odsprzedaży).Dlatego albo poczekaj na DVB-T,albo weź jeden z tunerów HD.Droższy "mały/biały" ma tuner DVB-T(w sytuacji gdy TV jest bez MPEG4) lub tani "duży/biały" z odzysku n-ki.
 
Ostatnia edycja:

Evitare

New member
Jestem z podlaskiego i stary tv nie ma DVB-T, więc wchodzi w grę tuner z DVB-T. Czy zamiast tunera od n-ki kupić inny tuner (jaki?) z możliwością włożenia do niego karty n-ki?
 
Do góry