Euroz lacze czy component

jachoo147

New member
Witam,
Mam taki mianowicie problem...

Posiadam telewizor Samsung Slim model WS-32Z308P [1080i compatible].

W Cyfrze + mogę mieć w promocji dekoder SAGEMCOM HD lub Philips HD.

Ten drugi dekoder ma wyjscie componentowe dzieki ktoremu moglbym połączyć swoj TV odpowiednim kablem [componentem] i korzystać z "pseudo HD" w swoim TV, niestety dekoder ten jest wlasciwie nie do zdobycia w salonach CYFRY+.
Pozostaje tylko dekoder Sagemcom HD, jednak ten ma tylko wyjscie HDMI, wiec aby podłączyc go z moim TV pozostaje tylko eurozłącze...

Czy warto szukac dekodera Philips czy zdecydowac sie na SAGEMCOM i ogladac HD przez eurozłącze?
Czy bedzie duza roznica po podlaczeniu kablem component z dekoderem Sagemcom???

Z gory dziekuje za pomoc.
:(
 

jachoo147

New member
hm, czyli z dekoderem philipsa przez component bedzie lepsza jakosc obrazu niz z SAGEMCOM i przez eurozlacze???
 

babus

Member
Przecież Twój Samsung to model kineskopowy. Różnicy w rozdzielczości HD i tak nie będziesz widział. Więc co za problem, na obydwu dekoderach, podłączone przez euro czy component obraz będzie taki sam, z rozdzielczością standardową Pal.
 

jachoo147

New member
to co to znaczy ze ten samsung jest 1080i compatable???
do czego jest w takim razie polaczenie component?
pzdr
 

babus

Member
To znaczy, że przeskaluje do rozdziałki SD i wyświetli obraz, tylko tyle. Jeśli chcesz cieszyć oko obrazem HD to czeka Cię wymiana odbiornika TV.
 

jachoo147

New member
czyli dać sobie spokoj z philipsem i brac tego sagema? skoro nigdzie tego philipsa nie ma a dekoder bedzie podlaczony do tego TV?
 

JackS.

New member
Bez reklam
To znaczy, że przeskaluje do rozdziałki SD i wyświetli obraz, tylko tyle.
Bzdura. To, że TV jest kineskopowy wcale nie oznacza, że nie jest w stanie wyświetlać większej rozdzielczości niż 768x576 (SD). Dobry CRT jest w stanie wyświetlić pełną rozdzielczość 1920x1080. Sam mam takiego zrobionego na bazie 24" monitora Sony'ego.
 

Horhe Ortega

New member
Bzdura?Ten model(panoramiczny slim w którym już fabrycznie kuleje m.in. geometria dla zwykłego sygnału)jest raczej średnio "dobrym" CRT i taką ciekawostkę jedynie stanowi.Przyjmie sygnał 1080i50Hz(60Hz-chyba nie),wyświetli ładny obraz jednak warto też pomyśleć nad wymianą.
 

babus

Member
JackS napisał:


Napisał
babus
To znaczy, że przeskaluje do rozdziałki SD i wyświetli obraz, tylko tyle.


"Bzdura. To, że TV jest kineskopowy wcale nie oznacza, że nie jest w stanie wyświetlać większej rozdzielczości niż 768x576 (SD). Dobry CRT jest w stanie wyświetlić pełną rozdzielczość 1920x1080. Sam mam takiego zrobionego na bazie 24" monitora Sony'ego."



JackS czy Ty przeczytałeś wcześniejsze posty i co sam napisałeś. Masz monitor ,a nie zwykły TV bańkowy. Ten samsung slim to zwykły TV o normalnej rozdzielczości 720x576, jak nie mniejszej. To jak Twoim zdaniem miałby wyświetlić 1920x1080.:blagam: Fizycznie nie ma tyle pikseli. Jak masz pisać bzdury to na drugi raz zastanów się. Wskaż mi jeden model CRT, który wyświetli Full HD w rozdzielczości natywnej i nie mieszaj do tego monitorów komputerowych, bo to inna bajka.:bober:
 
Ostatnia edycja:
Do góry