Czym się różnią tunery klasy średniej i top?

robertw3d

New member
Witajcie,

W ostatnim czasie postanowiłem definitywnie zrezygnować z UPC i kupić dekoder satelitarny z DVB-T, ale możliwościach jak najbardziej zbliżonych do UPC Mediabox HD z nagrywarką.
Najbardziej zależy mi na tym, by można było nagrywać jeden kanał (np z DVB-T) a oglądać inny z satelity. Na początku myślałem, że spokojnie wystarczy mi coś w stylu GI-9080 czy Opticum HD TS 9600 ale praktycznie wszyscy piszą tylko o tych modelach, które kosztują min 3x tyle (VU+, Azbox).
Czy moglibyście napisać czy różnica w cenie jest warta zapłacenia?
Czym tak naprawdę różnią się te tunery?
Dla mnie odtwarzenie Divx'ów czy MKV to jest raczej dodatek niż funkcja obowiązkowa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
R.
 

Horhe Ortega

New member
Napisz jeszcze jaka platforma sat.? Generalnie myślę że przepłaca się sporo za tą(jak napisałeś) klasę top.Zwłaszcza gdy raczej nie interesuje Cię ich np."rozszerzona funkcjonalność" w pełnym zakresie.Dodatkowo ogólnie ceny są często zawyżane w Polsce.Warto dobrze przemyśleć zakup.Czy n-ka wchodzi w grę?
 

robertw3d

New member
Szczerze mówiąc, to chcę uciec od jakiejś specyficznej platformy - może wydawać się to nieco dziwne, ale najbardziej zależy mi na darmowych niemieckojęzycznych programach typu RTL/PRO7, a jeżeli zatęsknię za polskimi, to chcę mieć możliwość włożenia dowolnej karty - C+/n/CP.
 
Do góry