DEKODER: TechniSat DIGIT MF4-k

Fipaczek

New member
Witam :)

Poznańska telewizja kablowa dystrybuuje taki oto dekoder: TECHNISAT wraz z ofertą (dość mizerną, ale zawsze) cyfrowej platformy.

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów, może się wypowiedzieć na temat tego sprzętu? Co ma na "+", a co wręcz przeciwnie.

Jak wynika ze schematu, możliwe podłączenie jest tylko poprzez SCART :/

Warto się w coś takiego bawić? Czy może od razu uderzać w swoją antenę - wolałbym tego uniknąć, gdyż mam już net via cable-tv i tak chciałbym dalej to utrzymać.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Marcin
 
Ostatnia edycja:

szarp

New member
Kiepsko ...

Ciekawe czy to Euro ma chociaż RGB. Jak by dali komponent albo hdmi to by było fajnie. Komponent (progresywny sygnał) jest nawet w mancie za 199 PLN.
 

Fipaczek

New member
No tego się właśnie obawiam. A czy orientujecie się, czy w którejś platformie są dostępne jakieś przyzwoite dekodery w standardzie? Czy najlepiej organizować sprzęt i karty dekodujące na własną rękę?

Osobiście - jeżeli już musiałbym - skłaniam się ku CYFROWEMU POLSAT'owi, ale usilnie będę stałał się pozostać w mojej dotychczasowej kablowce.
 
Ostatnia edycja:

Borys71

New member
Digit Mf4-k

czesc-posiadam Digit mf4-k i nie odbiera mi zadnego programu TV jestem z Będzina telewizja kablowa UPC ---wydaje mi sie ze nadaje na innej czestotliwosci ,bo jak wlaczylem Dekoder to pisalo 266 mghz. na telewizji STK w Zabrzu dziala fajnie. dlaczego na mojej kablowce nie idzie??? Help
 
Borys71 napisał:
czesc-posiadam Digit mf4-k i nie odbiera mi zadnego programu TV jestem z Będzina telewizja kablowa UPC ---wydaje mi sie ze nadaje na innej czestotliwosci ,bo jak wlaczylem Dekoder to pisalo 266 mghz. na telewizji STK w Zabrzu dziala fajnie. dlaczego na mojej kablowce nie idzie??? Help
A czy w Będzinie UPC nadaje cyfrowo? Nie znalazłem nigdzie inf. na ten temat. Ja mam ten dekoder w ŚTK- teraz Vectra i spisuje się nieźle. Napewno jest o niebo lepszy od Echostara z PC, którego posiadają teściowie. Minusem jest to, że posiada tylko Scart (ma RBG), i wyjście optyczne.
 

Borys71

New member
czesc-to znaczy ze UPC nie nadaje cyfrowo?
a ten dekoder DIGIT
sluzy tylko do telewizji cyfrowej jestem zielony:niewiem:napisz do mnie na gg
 
Nie wiem czy u ciebie UPC nadaje cyfrowo, bo jesten z Tarnowskich Gór i tu mamy Vectrę, ale w necie nic o tym nie piszą. Odpowiedź jest prosta-jeśli otrzymałeś ten dekoder od swojej kablówki i nie masz programów tzn. że jest zwalony lub karta źle włożona i musisz się z nimi skontaktować (UPC). Jeżeli zaś sam kupiłeś sobie ten tuner to nic nie zobaczysz ponieważ:
1. Prawdopodobnie UPC u ciebie nie daje sygnału cyfrowego, tylko analog>
2. Jeśli nadają cyfrowo musisz mieć dostęp do ich kanałów, umożliwia to karta kodowa, którą wkładasz w gniazdo z przodu tunera.
 

Marion

New member
posiadam ten dekoder . odbieram Kablówke , dekoder odbiera tylko z karta właściciela Tv kablowej , podłączony jest przez euro do TV. Obraz na TV kineskopowym jest super, różnica bardzo wyraźna,.
Nie wiem jak TV LCD lub Plazmowych , ale myśle ze na Plazmie lepiej by chodizła niz na LCD,.
pzdr
 

jimson

New member
Ważne pytanie!!??

Mam pytanie czy dekoder MF4-K którego dostałem jako dekoder kablówki będzie działał jesli podam mu sygnał z anteny satelitarnej?? Mam nadzieje ze ktos odpowie do Świąt :) Pozdrawiam
 

jimson

New member
Dziękuję

Dzięki takim ludziom jak Tuptus55 czlowiek nie traci pol dnia na szukanie rozwiazania w necie. Dzięki Tuptus55 za tak szybką odpowiedz i zycze spokojnych Świąt.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Czy ktoś mógłby rzucić jakieś porównanie do analogowego obrazu z kablówki? Jestem abonentem Tesatu i właśnie zastanawiam się, czy się przesiadać...
 

markiz

New member
TechniSat DIGIT MF4-k

Witam,ja też jestem w TESACIE i nabyłem od operatora TechniSat DIGIT MF4-k -oferuje 32 kanały cyfrowe i jest duża różnica na +.Ja mam inny dylemat,co zrobić żeby odbierać te programy na 2 telewizorach niezależnie-może kupić jeszcze 1 dekoder i załatwić na lewo taką karte operatora ???:(
 

radosuaf

New member
Bez reklam
WOW, o coś takiego chodziło!!! Czy mógłbyś wrzucić jakieś screeny porównawcze i może też aktualną listę kanałów cyfrowych (coś mi się zdaje, że ta na WWW to jest średnio na bieżąco) ? Na jakim TV oglądasz?
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!Dzisiaj otrzymałem ten dekoder z Vectry.Po przejściu ze zwykłego sygnału,jest bajka.Jak podłączyć Digita z Tunerem Tv na PC?
 

fancho

New member
witam
posiadam tez ten dekoder digit mf4-k z vectry i tv lcd sharp 46XD1E i mam pytanie czy jest możliwośc aby kanałay przy syganle cyfrowym z dekodera przełanczać za pomocą pilota od tv zamiast pilotem od dekodera ?
 

vakoss

New member
tylko teoretycznie jest taka możliwość, wtedy gdy pilot od tv nadaja na takim samym kodzie co od dekodera, ale skoro nie mozesz zmieniać to się nie da.
Poza tym tylko z pilota od dekodera masz dostep do wszystkich funkcji (EPG, itd.), więc nie rozumiem po co taki manewr chcesz wykonać.
Z tego pilota od dekodera mozesz również sterować telewizorem (przytrzymaj "tv" i "ok" jednocześnie) a przynajmniej ja moge:)

ps. jaki jest obraz na twoim lcd z dekodera? możesz opisać, czy dobry, czy jaki?;)
 

_lEszEk_

New member
radosuaf napisał:
Czy ktoś mógłby rzucić jakieś porównanie do analogowego obrazu z kablówki? Jestem abonentem Tesatu i właśnie zastanawiam się, czy się przesiadać...
właśnie też rozważam taką możliwość... zakupiłem plazmę 37" i na analogu jakość jest b. słaba w specyfikacji TechniSat DIGIT MF4-k trochę martwi mnie brak możliwości innych podłączeń niż EURO..

[FONT=&quot]jakie są wasze opinie o cyfrowej TV w Tesacie w Poznaniu?[/FONT]
 
Do góry