tuner HD do C+

mirasi

New member
Witam! Posiadam obecnie tuner w spadku po Wizji Tv i po zmianie tv wydaje mi się on trochę przestarzały (posiada tylko euro). Poszukuję dobrego dekodera HD do cyfry+. Mam nagrywarkę DVD więc nie musi posiadac dysku twardego. Musi działac z przewodowym spliterem gdyż sygnał dzielony jest na 3 tv. Myśle że 600 - 800 zł mógłbym zainwestowac, najchętniej w sprawdzony
sprzęt.
 

Elveon

New member
Polecam Ci Linboxa Avira 300 HD. Cena ~600zł. To prawdziwy kombajn(choć nie za to go cenię). Niektórzy wieszają psy na producencie, bo kiepski soft(a raczej znikome wsparcie) etc. Rozejrzyj się dobrze, a znajdziesz w/w model działający pod Linuxem. Wracając do narzekań...tuner posiada niewątpliwy potencjał, a pewne niedociągnięcia softu można mu wybaczyć tym bardziej, że stosunek ceny do jakości ma wręcz rewelacyjny. Szukałem tunera bez zbędnych bajerów, pvr'ów, wodotrysków itp. Obraz rewelacyjny(główny atut), stąd też, z całym moim sentymentem dla tej marki - Ferguson się nie umywa.
Zawsze możesz skoczyć piętro wyżej i poszukać kupić powszechnie chwalonego Showboxa, choć nie znam go z autopsji.
 

don111

Banned
poszukaj na allegro pace hd pvr. kosztuje jakieś 600 zł. Dla mnie super tuner.
niestety ten tuner to jest tragedia (moi rodzice go mają)
przełącza na inny kanał chyba ze 4 sekundy, nie można przeskoczyć o kilka kanałów naprzód tylko trzeba czekać aż wczyta poprzedni, czasem się na tym też przywiesi... program tv też wczytuje jak żółw... poza tym jest ok, ma fajną i szybką opcję do zmiany formatu obrazu w pilocie, no ale na dłuższą metę nie idzie z nim wytrzymać, mam Fergusona Arivę 200 i to jest niebo a ziemia jeśli chodzi o "wygodę" w użytkowaniu, do tego kanały zmienia ekspresowo, obraz porównywalny
 

d3n13d

New member
to zrób rodzicom ostatni update i pogadamy wtedy :)
Przełączanie kanałów może faktycznie nie jest błyskawiczne, ale w chwili obecnej program tv działa już bez problemowo. Jest cichy, ma wbudowany dysk a samo menu jest genialne w swojej prostocie i bardzo estetyczne.
Jest to dedykowany dekoder cyfry i nie trzeba nic kombinować z listami kanałów etc. co niestety konieczne jest w wymienionej przez Ciebie arivie.

Każdemu wg. potrzeb :) ja bardzo polecam ten tuner, u mnie nic się nie wiesza.
 

Misiu777

New member
Moge poleć Golden Interstar 980 HD
Mam taki w domu i zastanawiam się czy go sprzedać czy zostawić, z jednej strony fajnie wrzucić coś na linuxie, z drugiej strony dobrze działa z cyfrą i ma obsługę 2 podstawowych cam-ów :)
 

xytras

New member
dobry dekoder z dyskiem HD pod C+

witam - przepraszam ale jestem zupełnym laikiem w tych sprawach i nie wiem jaki sprzęt kupić by być zadowolonym, dlatego podpinam się pod ten wątek..

otóż od lat posiadama niestety C+ wraz z dekoderem Philispa PVR tym z mniejszym dyskiem..- sygnał dzięki spliterkowi oraz zainstalowanym kartom bezprzewodowym mam doprowadzony w sumie do 3 Tv

teraz muszę dołączyć jeszcze jeden TV - kartę mogą sobie dokupić sam, pomocy potrzebuję w dobraniu odpowiedniego dekodera HD z możliwością nagrywania - w sumie nie jestem pewien czy mając już podobny dekoder, na który nagrywam filmy z C+ mogę dołączyć jeszcze jeden do innego Tv i też będę mógł dokonywać niezależmyc nagrań ? bo o takie rozwiązanie mi chodzi

proszę o rady dla laika...

z góry dziękuję.
 

DanielKK

New member
Jeżeli na kolejnym tv chcesz mieć możliwość nagrywania z Cyfry+ to ważne jest tylko czy masz osobną instalację SAT doprowadzoną do niego (najlepiej podwójną - wtedy można oglądać jedno na TV, a nagrywać inne). Co do dekodera to istone są dwie rzeczy:
- Twój budżet,
- to, z jakimi dekoderami współpracuje spliter
 

mirasi

New member
dekoder

Dzięki za rady. Wynika z nich że bez problemu mogę coś sobie wybrac. Antena po Wizji TV o średnicy 60 cm. wystarcza do programów SD , czy po zmianie dekodera na HD będę musiał zmienic antenę na większą? Mieszkam na południu kraju czy ma to wpływ na jakośc odbioru?
 

szwajzenger

New member
Możesz spróbować ustawić twina na antenie 60cm,jęsli się nie uda wtedy na 80cm.To,że jesteś nie ma wpływu na jakośc,pozdrawiam i osobiście polecam pace pvr 500gb,który możesz wynając od cyfry w ramach umowy-chocby do sprawdzenia jak to lata
 

DanielKK

New member
Przy kanałach HD zalecana jest antena minimum 80 cm. Z wlasnego doświadczenia wiem, że przy 60 cm wystarczy lekki opad śniegu czy deszczu i z oglądania nici (na ekranie pojawia się "pikseloza"). Dlatego by się nie denerwować warto zamienić talerz na większy
 

mirasi

New member
Kupiłem na początek Fergusona Ariva100 i fajnie na razie się ogląda. Po Philipsie to spory skok jakościowy, znaczna poprawa obrazu. Znajomy monter odradził na razie wymianę czaszy na większą ponieważ twierdzi że 60 cm anteny byłej Wizji Tv są bardzo dobre. Poczekam na jakieś sensacje pogodowe by się przekonac. Trochę siermiężny ale jako przejściowy może byc. Czy może jednak lepszy byłby Opticus 9600HD?
 

xytras

New member
Jeżeli na kolejnym tv chcesz mieć możliwość nagrywania z Cyfry+ to ważne jest tylko czy masz osobną instalację SAT doprowadzoną do niego (najlepiej podwójną - wtedy można oglądać jedno na TV, a nagrywać inne). Co do dekodera to istone są dwie rzeczy:
- Twój budżet,
- to, z jakimi dekoderami współpracuje spliter

teraz dopiero zauważyłem odpowiedź - odnośnie instalacji - tak jest doprowadzona - nie potrzebuję narazie podwójnej bo to będzie tv dla dzieci i chodzi o to by sie nagrywały bajki jak nas nie ma :) na ich dekoderze - żeby odciążyć nasz TV :) więc spokojnie instalacja wystarczy

odnośnie budżetu - myślę że maksymalnie moge wydać 600 ale wolałbym mniej - posiadam dysk USB - jeśli to pomoże - pytanie jest też takie czy tak nagrany film na dysku USB z dekodera można obejrzeć sobie np. na kompie??


odnośnie splitera - niestety - nie znam dokładnie modelu - musiałbym zajrzeć - ale jest to splitter na karty bezprzewodowe firmy Clone+

czekam na rady
 

kyzer

New member
Witam!
Jeśli mogę dopiąć się do tematu to również prosiłbym o radę przy wyborze.
Potrzebuję prosty tuner hd z sharingiem po lanie. Jeśli trzeba mogę wydać do 400zl.
W oko rzuciły mi się:
-Ariva 100 E HD
-OPTICUM HD X402

Wybrać któryś z nich? Czy może zupełnie inny tuner?
Pozdrawiam!
 

kyzer

New member
Dzięki Bubu, a jak to jest z DD i Dts`em ? Warto na to zwracać uwagę?
Stacje nadają w ogóle z takimi kodowaniami?
I ponawiam pytanie, jaki tuner do 400zl byście wybrali?
 
Do góry