NBOX TURBO iHDMI i problem

dziadziol

New member
Od 24.11.2010 mam poważny problem z oglądaniem drugiego telewizora połączonego poprzez wyjście component na nboxie Turbo w N-ce.Do wspomnianego wyżej dnia wszystko był ok.,główny LCD miałem połączony kablem iHDMI i nawet wówczas gdy telewizor był wyłączony to w drugim pokoju mogłem oglądać "N"-ke , nie było problemów.Teraz jest problem , a nawet mam to wypisane na ekranie. Co muszę zrobić abym znów miał tam obraz bez idiotycznego wyciągania kabla jak idę oglądać tv w drugim pokoju.Nie wiem czy dobrze myślę, ale kłopot jest chyba związany z nowym softem .Wobec powyższego proszę o pomoc ,rady ,lub cokolwiek innego ,aby wszystko wróciło do normy :(
 

JackS.

New member
Bez reklam
Od 24.11.2010 mam poważny problem z oglądaniem drugiego telewizora połączonego poprzez wyjście component na nboxie Turbo w N-ce.Do wspomnianego wyżej dnia wszystko był ok.,główny LCD miałem połączony kablem iHDMI i nawet wówczas gdy telewizor był wyłączony to w drugim pokoju mogłem oglądać "N"-ke , nie było problemów.Teraz jest problem , a nawet mam to wypisane na ekranie. Co muszę zrobić abym znów miał tam obraz bez idiotycznego wyciągania kabla jak idę oglądać tv w drugim pokoju.Nie wiem czy dobrze myślę, ale kłopot jest chyba związany z nowym softem .Wobec powyższego proszę o pomoc ,rady ,lub cokolwiek innego ,aby wszystko wróciło do normy :(
Mam dwa turborecordery z tym samym software'm co Ty i 3 telewizory. Sprawdziłem z moim kablem iHDMI i w każdej konfiguracji jestem w stanie na innym TV (podłączonym componentem) oglądać program, gdy telewizor podłączony przez iHDMI jest zgaszony. Napisz coś więcej - jaki jest model telewizora, tego po którego zgaszeniu dostajesz planszę. Spróbuj podpiąć się do innego wejścia HDMI tego telewizora - może jest to jakiś problem z kontaktem w gnieździe? Odłącz też nboxa na chwilę od sieci 230V - może jest jakoś specyficznie zawieszony i po takim przeresetowaniu mu przejdzie.
 
Ostatnia edycja:

dziadziol

New member
Mam jako główny Samsung LE40A656 i jak napisałem, poprzednio nie miałem problemu .Problem powstał dokładnie w dniu pobrania softu przez nboxa.
Próbowałem już zmianę gniazd i zmieniłem też rozdzielczość na 720 i też nic....
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam jako główny Samsung LE40A656 i jak napisałem, poprzednio nie miałem problemu .Problem powstał dokładnie w dniu pobrania softu przez nboxa.
Próbowałem już zmianę gniazd i zmieniłem też rozdzielczość na 720 i też nic....

Nie - rozdzielczość zostaw na 1080i.

Wyłączałeś telewizor i nboxa z prądu na przynajmniej kilkadziesiąt sekund? Aby przeresetować Samsunga może trzeba to zrobić nawet trochę dłużej, bo on w stand-by ma bardzo mały pobór prądu i dopiero po kilku lub nawet kilkunastu minutach bez sieci rozładowują się kondensatory podtrzymujące mu zasilanie.
 

dziadziol

New member
Zrobiłem jak radziłeś,niestety nadal bez zmian.Ale co ciekawe,gdy wyciągne kabel ihdmi z telewizora po wyłaczeniu głównego LCD, sygnał na drugi LCD dociera i po ponownym włożeniu go do gniazda hdmi również mam sygnał.Na zwykłym przewodzie hdmi po wyciągnięciu go z telewizora sygnał na drugi jest przesyłany ,lecz po ponownym włożeniu sygnału brak.
Kurde , już tracę cierpliwość ,naprawdę czuje się bezsilny:(
 

BRgutek

New member
Zrobiłem jak radziłeś,niestety nadal bez zmian.Ale co ciekawe,gdy wyciągne kabel ihdmi z telewizora po wyłaczeniu głównego LCD, sygnał na drugi LCD dociera i po ponownym włożeniu go do gniazda hdmi również mam sygnał.Na zwykłym przewodzie hdmi po wyciągnięciu go z telewizora sygnał na drugi jest przesyłany ,lecz po ponownym włożeniu sygnału brak.
Kurde , już tracę cierpliwość ,naprawdę czuje się bezsilny:(

Witam. A moze chodzi tu o ustawienie, obslugi portu Hdmi. w Tv.lub w dekodrze...
 
Do góry