CYFRA+ i na gwarancji FERGUSON

GRYPHON

New member
Witam .
w ubiegłym roku zakupiłem kompletny sprzęt do odbioru tv z Cyfra+ w wersji HD ., a między innymi tuner Fergusona HF-8900 HD . Wszystko było ok. do czasu ... otóż od kilku tygodni zginęły mi niektóre programy z pakietu Cyfry, oczywiście już przeszedłem etap wydzwaniania z pytaniami co się dzieje a to do Cyfry , a następnie po otrzymaniu odpowiedzi do Fergusona co dalej z odbiorem programów . Jakiś facet z działu technicznego ( swoją drogą : dodzwonić się do tej firmy to maskara !!! ) z Fergusona wciskał mi wtedy kit że praktycznie tylko 2 modele nie mają aktualnego oprogramowania między innymi ten mój . Zaproponował mi też żebym sobie wgrał nowe uaktualnienie z ich strony . No ... i teraz wogóle niem ma żadnego programu z Canal+ oraz z programów HD .
A dzisiaj przeglądam sobie ich stronkę i co widzę? ...:


Producentem płyty głównej modelu HF-8800 HD oraz HF-8900 HD była firma HOMECAST
Produkcja tych modeli została zakończona na początku roku 2009. Zmiany wprowadzone przez operatora - Cyfrę+ po blisko dwóch latach od zakończenia produkcji nie były możliwe do przewidzenia.
Dziś mimo wytężonych prób uzyskania pomocy z firmy Homecast nie możemy dostarczyć Państwu oprogramowania, które poprawia obsługę karty Cyfry+ w czytniku kart w tych dwóch modelach. Wynika to z przyczyn niezależnych od firmy Ferguson.
Główny inżynier oprogramowania pracuje dziś w firmie Hivion. Możliwe, że bezpośredni kontakt z działem R&D firmy Homecast wpłynie na decyzję o wsparciu modeli HF-8800 HD oraz HF-8900 HD. Dlatego podajemy do Państwa informacji bezpośrednie adresy e-mail:
blbblabla ...

W związku z tym mam pytanie : skoro ten sprzęt prawdopodobnie już nigdy nie odbierze programów Canal+ a skoro jest jeszcze na gwarancji , to czy przysługują mi jakieś prawa z tytułu Ustawy o Ochronie praw Konsumenta do zwrotu np. pieniędzy za bubel nie spełniający swoich podstawowych funkcji do jakich był przeznaczony , czyli do odbioru sygnału satelitarnego platformy Cyfra+ .
z góry dziękuję za jakieś sensowne porady .
 

acton777

New member
Bez reklam
Nic Ci nie przysługuje, bo:
1. Cyfra działa poprzez moduł Cam.
2. Dekoder jest sprawny- można na nim oglądać (bez modułu) kodowane programy np. TnK.
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Wydaje mi się że wszystko zależy od tego co było napisane na stronie Fergusona w momencie kupna dekodera. A jeśli dobrze pamiętam, Ferguson jako jeden z nielicznych producentów chwalił się że ich tunery posiadają czytnik multisystemowy w którym działają m. in. karty Cyfry+. Gdyby tak było a karta teraz nie działała to Ferguson w przypadku niemożności naprawy powinien dostarczyć sprzęt w którego czytniku będzie działała karta Cyfry+. Najlepiej napisać do jakiejś federacji konsumentów.
Golden Interstar sprzedaje tunery z czytnikiem Conax, dopiero softy nieoficjalne robią z nich multisystem. Takie zabezpieczenie przed takimi sytuacjami jak teraz.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może być problem - poniżej informacja z oficjalnej stroby Ferdka:
HF-8x00 HD oprogramowanie


cyfraplus_logo.gif

W związku z coraz częściej występującymi przypadkami wgrywania oprogramowania 11.28.3F od odbiornika Hivion do HF-8900 HD informujemy że:
  • Mimo że oprogramowanie to można wgrać bez problemu i działa na nim poprawnie karta Cyfry+ w czytniku to jest to oprogramowanie nieautoryzowane, a więc wgranie go wiąże się z utratą gwarancji.
  • Jest to oprogramowanie, które zawiera nielegalne funkcje, a więc jego użytkowanie jest niezgodne z prawem.
  • To oprogramowanie nie jest zgodne z oryginalnymi listami kanałów.

homecast-logo.jpg

Producentem płyty głównej modelu HF-8800 HD oraz HF-8900 HD była firma Homecast.
Produkcja tych modeli została zakończona na początku roku 2009. Zmiany wprowadzone przez operatora - Cyfrę+ po blisko dwóch latach od zakończenia produkcji nie były możliwe do przewidzenia.
Dziś mimo wytężonych prób uzyskania pomocy z firmy Homecast nie możemy dostarczyć Państwu oprogramowania, które poprawia obsługę karty Cyfry+ w czytniku kart w tych dwóch modelach. Wynika to z przyczyn niezależnych od firmy Ferguson.
Główny inżynier oprogramowania pracuje dziś w firmie Hivion. Możliwe, że bezpośredni kontakt z działem R&D firmy Homecast wpłynie na decyzję o wsparciu modeli HF-8800 HD oraz HF-8900 HD. Dlatego podajemy do Państwa informacji bezpośrednie adresy e-mail:
jiwhan@homecast.net
yejj@homecast.net
bosung74@homecast.net
 

GRYPHON

New member
Tak tak ... ja właśnie ten fragment cytowałem w moim temacie .
Zaraz idę kupić Moduł Cam Cyfra+ za 49 zł i powinno śmigać ... podobno powinno :)
pozdrawiam
 

Gie

Member
Bez reklam
Napisz do nich że żądasz by w ramach gwarancji naprawili Ci tuner tak by, zgodnie z opisem, umożliwiał oglądanie Cyfry+ z czytnika. Jeśli nie potrafią tego naprawić to niech wymienią Ci tuner na inny, nowy.
 

scanus

New member
Działa?
U mnie niby działa, ale nie do końca. Pomijam kwestię powolności - na niektóre kanały trzeba kilka sekund poczkać.
Jednak nie mogę poradzić sobie z transponderem na częstotliwości 11158. Są tam Polsat i Polsat2. Tuner wyświetla komunikat "Brak sygnału".Mam jeszcze starego Pioneera 1630 i ten działa bez porblemu - oba tunery na splitterze.

Co można z tym zrobić?

Pozdrawiam,
 

GRYPHON

New member
działa normalnie ale nie wiem czy na Polsacie też , bo mam tylko Cyfrę+
na dodatek wgrałem sobie ostatnie ( jakieś starsze ) oprogramowanie ze strony Fergusona i teram mam w ulubionych od razu wszystkie kanały Cyfry
 

scanus

New member
Ja też mam tylko Cyfrę, ale od 01.09 siedem kanałów Polsatu zostało włączone do pakietu Cyfry. Nie odbierasz ich?

Hot Bird 6 (13,0°E)
tp. 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK)

ID: Polsat
PID V: 257
PID A: 258
PID PCR: 257
SID: 13101
PID TXT: 264
PID PMT: 33
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra Media Access (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

ID: Polsat Play
PID V: 273
PID A: 274
PID PCR: 273
SID: 13102
PID PMT: 34
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra Media Access (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

ID: Polsat Cafe
PID V: 337
PID A: 338
PID PCR: 337
SID: 13106
PID PMT: 38
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra Media Access (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

ID: Polsat News
PID V: 385
PID A: 386
PID PCR: 385
SID: 13109
PID PMT: 41
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra Media Access (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

ID: Polsat2
PID V: 401
PID A: 402
PID PCR: 401
SID: 13110
PID TXT: 264
PID PMT: 42
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra Media Access (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

Hot Bird 8 (13,0°E)
tp. 79 (12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)

ID: Polsat Film
PID V: 265
PID A: 266
PID PCR: 265
SID: 10509
PID PMT: 32
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra Media Access (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

ID: Polsat Jim Jam
PID V: 1570
PID A: 1554
PID PCR: 1570
SID: 10508
PID PMT: 32
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra Media Access (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

Bez problemu odbieram JimJam i Polsat Film z transpondera 79 (12284H) ale kanały z transpondera 132 nie są odbierane na moim HF8900. Były dostępne kilka tygodni, ale po zmianach w kodowaniu Cyfry "wyparowały". Przypominam, że na starym Pioneerze 1630 (przez splitter) działa prawidłowo. I teraz pytanie - co z tym zrobić?
 
Do góry