jaki tuner do kompa żeby mieć fullHD z eNki na monitorze

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam

Mam tuner eNki z dyskiem i chciałbym z niego wyjść sygnałem FullHD wpiąć się w tuner do komputera i mieć obraz FullHD na monitorze. Czy ktoś może mi doradzić jaki tuner do kompa kupić?
tunery mają przeważnie wejścia antenowe (które obsłużą FullHD, np upc podaje HD po kablu) lub chinche. No i tu jest zonk, bo nie spotkałem tunera do kompa z wejściem HDMI a znów tuner eNki nie ma wyjścia antenowego :( Jak to ugryźć?

Dzięki, pozdrawiam
 

Misiu777

New member
1. Jakie wyjścia ma tuner N-ki oprócz HDMI albo podaj model tunera
2. Z tego co wiem żeby po złączach Euro lub Composite puścić FullHD to musi tuner mieć możliwość wysłania przez nie takiego sygnału, a jak kojarzę te z N-ki na wymienionych wyjściach dawały PAL czyli 720x576, więc dla pewności model tuner-a (instrukcja powie ewentualnie czy puści tamtędy FullHD).
3. Tunery zewnętrzne podłączane do monitora wchodzą w grę tzw. TV BOX?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
FullHD to n-ka nie ma, żadna TV nie nadaje w FullHD od tego trzeba zaczać tylko 1080i czyli napąpowane 720p :)

Dekoder nbox obraz w rozdzielczości 1080i potrafi wysyłać jednocześnie na gniazdach HDMI i Component w trybie pracy dekodera "1080"
Masz 2 możliwości, pierwsza podpiąć np. TV do HDMI kablem iHDMI a Componentem do monitora o ile takie wejście posiada twój monitor, jeśli nie to wyjście nr 2 zakup nsplittera + 2 kabli iHDMI wtedy podpinasz TV i monitor do nsplittera który daje Ci 2 gniazda HDMI z dekodera.
 
Ostatnia edycja:
Do góry