Jaki 2 Tuner i Spliter cyfra + 2 tv

konrado9

New member
Witam posiadam cyfre + i 1 tuner to peace od cyfry ten malutki , antene juz mam ta wieksza z 2 konwerterami na 2 tv,

Mam do was pytanie jaki dobry spliter wybrac ?
i jaki 2 tuner ? moze bys bez hd bo nie wybralem takiego pakietu bo jest ich jeszcze malo ,podłaczony bedzie do Plazmy panasonica i zywyklego crt samsunga


czytalem ze trzeba polczac kablem taki jak od telefonu 2 tunery i teraz mam pytanie czy do tego trzeba miec specjalne tunery bo nie widze miejsca w tym peace malutkim by go podłazczyc ?

Z gory dziekuje za pomoc :)
 

Misiu777

New member
Jeśli chodzi o spliter i nie masz jeszcze to mogę Ci zaoferować z kabelkami i 2 kartami za 150 zł (+/-). Kabelki podłącza się do kart klienckich więc po prostu karta do Pace i do karty kabelek. A drugi dekoder to polecam jakąś znaną markę z listy zgodności splitter-a nie wiem w jaki tuner celujesz. Ja osobiście mam też na zbyciu dekoder Golden Interstar GIS-980HD z wgraną obsługą cyfry itp. Działał z tym małym Pace. Sam tuner kosztuje 650-699 zł. Wszystko ma jeszcze ponad rok gwarancji i komplet mogę sprzedać w promocji za 700 zł + wysyłka. Osobno 150 (+/-) za splitter i 600 (+/-) dekoder. Jak coś to lokalizacja Kraków.
PS. Mam nadzieję, że udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi i przepraszam za odrobinę prywaty :)
 

konrado9

New member
ja juz wybralem spliter Splitter PIC v8.0 chodzil dalej bez problemu po zawirowaniach cyfry a tuner opticum 7300 sobie chwala i ze nie ma z nimi problemów i nadążają z aktualizacja wybryków cyfry:)
Tuner HD jeszcze mi nie potrzebny za 2 lata moze zmienie jak cyfra po negocjaci da jakies programy HD

 

konrado9

New member
no to terez mnie zmieszales jak pytałem to nikt sie nie kłapil do odpowiedzi , a jak one moga karte uszkodzic jak ona tam jest cały czas i sobie siedzi przepala czy co ?
GreenEight System to radiowy system z tym mi sie kojarzy, ogolnie sa jeszcze atmel wersje ,wirelink i medium IV jest sporo splterow przewodowych pytanie ktore sa najlepsze bo cena ta sama 150- 200zł
 
Ostatnia edycja:

krzychu63

New member
Ja mam Cyfre przez splitter bezprzewodowy SmartWi, który współpracuje bezproblemowo od dwóch lat z dwoma tunerami Golden Interstar Xspeed 780 i 870 . Tunery te posiadają gniazda component, więc można podłączyć je do LCD lub plazmy i cieszyć sie bardzo dobrym obrazem SD. Splitter i tunery bezproblemowo przeszły ostatnie zmiany w kodowaniu Cyfry. Nawet tego nie zauwazyłem, a z różnych forów wiem że z innymi tunerami i splitterami różnie bywało.
 

Misiu777

New member
Chodziło mi o to, że te na PIC są starszymi egzemplarzami z którymi bywało tak, że np uszkadzały kartę cyfry, a jak to nie wnikałem :)
 

dondzikson

New member
Panowie co jest potrzebne aby cyfra działała na 2 odbiornikach tv?2 dekodery,splitter?Chciałbym jakis spliterek bezprzewodowy zebym nie musiał wiercic i okablowywac domu.Co mi polecacie,co jest niezbędne do obbioru cyfry?mam talerz ten standardowy i jeden dekoder.Rozumiem ze jeszcze jeden dekoder i splitter?
 

krzychu63

New member
Odpowiedż masz 3 posty wyżej. Cena splittera bezprzewodowego zalezna jest od tego na jaką odległośc ma przesyłać sygnał i z jaką ilością tunerów ma współpracować. Mój ma zasięg około 15m i w obrębie domu jednorodzinnego działa bezproblemowo. Są tez splittery o zasięgu do 100 m.
 

Misiu777

New member
dondzikson:
Są dwa typy bezprzewodowych
1. w paśmie wifi - w piętrowych domach może być problem czasem
2. w paśmie GSM - lubią się pojawiać przydźwięki tak jak z komórki jeśli blisko są np. głośniki
 

Beeparers

New member
monster beats by dr dre

Nice post.Thank you for taking the time to publish this information very useful! I’m still waiting for some interesting thoughts from your side in your next post thanks
 
Do góry