By oglądać niemieckie kanały

Tadeus72

New member
Witam,

Jakiś czas przeglądam już forum, nadal nie mogę podjąć jednak decyzji w sprawie potrzebnej mi konfiguracji sprzętu.

Co chciałbym oglądać?

Głównie podstawowe niemieckie kanały (od biedy bez Pro7) plus jakiś podstawowy pakiet polski z późniejszą możliwością dokupienia porządnego HD.

Ciekawie wygląda tu Cyfra+ z minimalnym pakietem start. W końcu z tego co rozumiem, niezależnie o tego co kupię i tak przez satelitę będę mógł oglądać niekodowane kanały niemieckie?

Oni jednak przy pakiecie start nie oferują żadnego fajnego dekodera, który mógłby pozwolić mi przeskoczyć później na HD. Rozumiem, że w tym przypadku mógłbym po prostu zakupić coś w stylu Fergusona Ariva 200? (koło 400zł na allegro) i od nich nabyć jedynie kartę?

Sprzęt podłączony będzie prawdopodobnie do LED LCD 26", oglądanego średnio z odległości 1,50-1,90m, więc może starczy coś skromniejszego, bo i tak nie będzie widać różnicy?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i ewentualne dodatkowe pomysły :)

*Aktualnie mam Aster, ale tam jest tylko niemiecki RTL i to i tak w drogim pakiecie :/

**Sprzęt będzie podłączony tylko do tego jednego telewizora.
 

digitalus

Banned
witam
najwiecej niemieckich kanalow fta czyli niekodowanych z satelity astra, plus kanaly hd np zdf hd,ard hd ,arte hd
tu wykaz kanalow ktore mozna ogladac bez oplat
Free TV from Germany - LyngSat
z satelity astra mozna tez ogladac polskie kanaly np tvp historia
tu wykaz polskich kanalow fta bez oplat z astry i hotbirda
Free TV from Poland - LyngSat
jesli zdecydujesz sie na Fergusona Ariva 200 i chcialbys ogladac programy z canal+ to oczywiscie mozesz kupic tylko karte c+, potrzebne beda dwa konwertery do odbioru programow z satelity hotbird i astra. moze tez byc jeden konwerter monoblock. dwa konwertery to bardziej uniwersalne rozwiazanie to dlatego gdybys np w przyszlosci chcial ogladac programy z innego satelity.
jesli chodzi o antene to najlepiej kupic wieksza 90 cm( wieksza antena jest lepsza bo zapewni odbior programow nawet w czasie fatalnych warunkow atmosferycznych). np portugalska antene famaval z metalowym mocowaniem.dlaczego metalowe mocowanie? bardziej bezpieczne niz z tworzywa sztucznego .w przypadku bardzo silnych wiatrow nic sie nie urwie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry