Tuner pod C+ albo N do 400 zł

aerO^

New member
Zastanawiam się nad Opticum x402p albo Ferguson Ariva 100/200 , który z nich byłby lepszy , ogólnie bardziej podoba mi się Opticum , ale nie pisze tam czy odbiera telewizje N.Z tego co wiem to Ferguson obiera każdą telewizję C+,Polsat,N.Na czym mi zależy ? Na tym , żeby miał wyjście HDMI i żebym mógł puścić przez niego dźwięk DD 5.1 do ampli , na skalerze obrazu też mi nie zależy , bo za to będzie odpowiadać ampli którym i tak dam skalowanie wszystkiego do 1080p.Fajnie by było mieć zgrywanie filmów na USB zewnętrzne.Kanały które mogę sam zaprogramować.Wie może ktoś w jakim formacie leci radio z C+ ? Będzie to DD 5.1 ? Czy stereo , bo chciałbym go też użyć do częstego słuchania radia.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
coś pomylieś ,telewizja N tylko z dekoderami od N-ki gdyż karty są przypisane do tunera chyba że chodzi Tobie o telewizję na kartę to tak.
 

aerO^

New member
Nie wiem sam na razie mam karty od Cyfry+ jedną zwykłą do ich dekodera ,a druga taka do tego multiroom i na razie mam na rok umowę z cyfrą i dostaję jeden dekoder , a drugi muszę sam sobie załatwić i tak myślę , który wybrać na razie będę miał przez rok cyfrę , ale nie wiadomo jak będzie za rok ogólnie wolałbym N-kę , ale tam nie ma multiroomu , tylko nie wiadomo czy za rok nie wprowadzą i tak myślę przyszłościowo , wiem że dekoder za 400 zł to tani dekoder , ale 400 zł to już jakieś tam pieniądze , które mógłbym dać na np. słuchawki dość dobre , więc chciałbym wybrać taki "uniwersalny" nie znam się jak to działa , czyli N-kę da się tylko z ich dekoderem jakbym kiedyś tam zmieniał?
 

aerO^

New member
Kupiłem ten dekoder(OPTICUM X402p) , ale nie mogę na nim odbierać C+ , mam 2 karty jedna jest do multiroomu , a druga zwykła i na obu nie mogę włączyć C+ na tym dekoderze , za każdym razem pisze nieznana karta , wcześniej pisało WRONG CARD , zrobiłem update software do najnowszego i zmiana polega tylko na tym , że teraz pisze Nieznana karta :D Wie może ktoś jak zrobić , żeby to działało ? Karty wyglądają tak:
[URL=http://img709.imageshack.us/i/img0056so.jpg/]
[/URL]
 

radoskur

New member
Nie działa ponieważ z firmowym oprogramowaniem dekoder ten czyta tylko karty sytemu conax (i to nie wszystkie). Musisz wgrać tzw. oprogramowanie "alternatywne", które zamieni w tunerze czytnik kart na uniwersalny. Wtedy dopiero będziesz mógł skorzystać z karty Cyfry+. Na tym forum raczej nie uzyskasz szczegółowych informacji jak to zrobić...
 

aerO^

New member
A to jest nielegalne ? Już sobie poradziłem. Wie może ktoś jeszcze jak ustawić , żeby nie wyszukiwało mi 1800 kanałów z czego 1700 to syf jakiś z każdej strony świata , tylko żeby wyszukało mi te kanały , które moja C+ może obsłużyć , mogą być też te zablokowane ważne , żeby nie było 1800 , bo nie będę 1700 kanałów ukrywał ręcznie , tam są ustawienia satelity , ale nie umiem tego ustawić , bo nie orientuję się w tych ustawieniach.
 
Do góry