Tuner do Astry

BigDeal

New member
witam
Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o temat tunerów tv satelitarnej. Dlatego mam kilka pytań.

1. Jaki tuner polecacie do odbioru z astry zależy mi na polskich kanałach , ale w hd .

2. Mam tależ po n-ce (niezamontowany) czy jeszcze coś potrzebuję poza tunerem i kablem?

3.Tuner będzie podłonczony do plazmy samsunga c6500 , który ma wbudowane tunery dvb-t czy w przyszłości będe musiał kupić inny tuner ?
 

digitalus

Banned
witam
z satelity astra nie mozna ogladac zadnego polskiego kanalu hd. na satelicie astra jest tylko jeden polski kanal hd tzn tvp hd kodowany videoguard.
aby ogladac polskie kanaly hd musialbys wybrac jedna z ofert np N ,c+, tnk hd,polsat.innej mozliwosci nie ma.
ze zwyklego tunera fta mozesz ogladac bez oplat niekodowane polskie kanaly sd z astry i hotbirda.tu jest wykaz polskich kanalow fta
Free TV from Poland - LyngSat
masz talerz , potrzebny bedzie konwerter.jesli chcesz ogladac programy z satelity astra i hotbirda musisz kupic dwa konwertery,przelacznik diseqc i uchwyt do drugiego konwertera na astre i oczywiscie tuner.
 
Ostatnia edycja:

BigDeal

New member
Wielkie dzięki digitalus za odpowiedż !!! Czy mógłbyś doradzić mi jakiś tani tuneer ? Gdziesz czytałem że Ferguson Ariva 200 jest ok co o nim myślisz?
 

digitalus

Banned
Bigdeal ,zalezy na jaka oferte sie zdecydujesz
tnk hd ,musisz kupic tuner razem z karta bo karta jest parowana z tunerem ,nie bedzie dzialac w innym tunerze.
telewizja N,tutaj jest podobnie, musisz kupic komplet,tuner razem z karta
cyfrowy polsat, aby skorzystac z innego tunera trzeba kupic tuner z wejsciem na modul polsatu, modul to kolejne koszta.
tnk sd(bez kanalow hd)mozliwosc kupna tylko karty tnk i innego tunera np golden interstar z wyjsciem component
c+ z kanalami hd. jest mozliwosc kupna tylko karty i innego tunera.
jesli chodzi o polskie kanaly hd fta czyli niekodowane to nie ma zadnego kanalu i pewnie dlugo nie bedzie.
tu wykaz kanalow hd fta z roznych satelit
http://pl.kingofsat.net/hdtv.php?&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear
 
Ostatnia edycja:

BigDeal

New member
Nie chcę płatnej telewizji

Nie chcę płatnej telewizji , zależy mi na kanałach informacyjnych tvp info i tv biznes , w przyszłości tvp może puści jakiś kanał hd bezpłatnie. Dlatego potrzebuje taniego tunera ale hd powiedzmy do 300 zł .

Co do satelity astry to myślałem że tylko na niej są polskie kanały , ale z tego co się dowiedzialem to na inych też są ,żeby je wszystkie odbierać wystarczy zwykły tuner?
 

digitalus

Banned
aby ogladac polskie programy fta czyli niekodowane z astry i hotbirda wystarczy zwykly tuner ,dwa konwertery i przelacznik diseqc.
jesli nie chcesz placic to dobrym rozwiazaniem jest kupno tylko karty tnk sd na jeden miesiac,oplata jednorazowa 30 zl. nawet jesli pozniej nie zaplacisz bedziesz mogl ogladac bez oplat tvp1,tvp2,tvn,tvn 7, religia tv przez rok.gdybys zdecydowal sie wczesniej to moglbys ogladac bez oplat 5 programow do konca oferty czyli do 31.10.2016 roku
wspomniales o ariva 200, nie mialem jeszcze okazji sprawdzic jaka jest jakosc obrazu z tego tunera. zdania o tym tunerze sa podzielone.cżęsc osob uwaza ze jakosc obrazu sd przez wyjscie hdmi nie jest najlepsza(moze maja telewizory lcd:)), lepsza przez wyjscie euro,jest jeszcze wyjscie component.
jesli mialbym wybierac to wybralbym arive 200 bo mamy trzy mozliwosci sprawdzenia jakosci obrazu sd, tzn wyjscie euro, component,hdmi.
np ariva 100E ma tylko wyjscie hdmi i euro, w tym tunerze mamy tylko dwie mozliwosci, euro i hdmi.
--------------
byc moze kiepskie opinie o tym tunerze spodowane sa tym ze pewna częsc osob uwaza ze tuner trzeba tylko wlaczyc a reszta sama sie ustawi.
w ariva jest np zmiana rozdzielczosci.na pilocie przycisk format, do wyboru mamy np 480 i,480p,576p,576i, 720p(50hz) (60hz).1080i (50hz) (60 hz)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
oczywiscie moze byc jeden konwerter tzn monoblock do odbioru astry i hotbirda .to tez dobre rozwiazanie.
jesli mamy dwa oddzielne konwertery mozemy ogladac programy z innych satelit po zmianie ustawien"zeza"
 

BigDeal

New member
digitalus jeśli kupię ten monjoblock czy kanały będą jeden po drugim czy będę musiał coś przełaczać pomiędzy satelitami hotbird astra?
 

digitalus

Banned
w menu tunera,ustawienia anteny trzeba tylko raz ustawic konwerter,dla astry i hotbirda
bedziesz mogl wyszukac kanaly i ustawic dowolnie kolejnosc programow.nie trzeba nic przelaczac gdy bedziesz ogladal programy z astry lub hotbirda.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Przy dwóch konw. w "zezie" jest możliwe też bardziej precyzyjne(niezależne) ich ustawienie.Monoblock ma swoje ograniczenia.Trzeba go też odpowiednio dobrać względem posiadanej anteny.Typowy,najpopularniejszy (z 6 stopniowym rozstawem promienników) dedykowany jest dla anten 75-95cm.Mniejsza antena 70 to monoblock z 4,3 stopniowym rozstawem.Oczywiście mowa o A+HB.Miej też to na uwadze chcąc zachowac swoją antene.
 
Do góry