Dekoder do Cyfry + odtwarzacz multimediów

Szemot

New member
Za tydzień lub dwa będę kupował dekoder do cyfry Ariva HD Combo ale też i odtwarzacz multimedialny. Po zastanowieniu sie i poczytaniu testów wybór padł na Hyundai M-Box Light L110. Odtwarzacz miałbyć inny ale szala przewazytła gdyż absolutnym priorytetem jest aby odtwarzał pliki TXT czego wiele nawet dobrych odtwarzaczy nie potrafi. Ale wpałdme na pomysł że po co mi dwa urządzenia jak mogę mieć jedno. Czy możecie polecić jakiś dobry sprzet który będzie łączyłze sobą Dekoder satelitarny oraz odtwarzacz multimedialny? Nie musi mieć dysku twardego a cena zaporowa to 1200zł. Widziałęm w necie tego typu urządzenia ale kosztowały po 2000 i powyżej a na tyle mnie nie stać

Z góry dzięki za pomoc
 

Gie

Member
Bez reklam
Jakiś czas temu też szukałem takie all in one, taniego tunera z odtwarzaczem. Trafiłem na coś takiego
XYNO
Sprzęt podobno robiony w Polsce, na alledrogo po 799. Do tego pod Cyfrę trzeba dokupić moduł CI, ok. 300 zł. Tuner ma dysk ATA i to przeważyło że z niego zrezygnowałem. Jest na linuksie i podobno odtwarza wszystko.
 

Szemot

New member
KubaArek no własnie w tym problem. nawet też nie ma wzmianki o plikach TXT.

Gia ale to co polecasz włąsciwie nie da sie tego kupić w PL a pzoa tym żadnych informacji nie ma. Opróćz tego, że odtwarza filmiki AVCHD z kamer. 0 info

Im głebiej siedzęw tym necie tym bardziej rzerażony jestem ze przecież musza być urządzenia tego typu. Nie mogę być jedynym naświecie. Na tj stronce co KubaArek dałeś patrzyłam nad innymi któe sa i poza tym, ze informacje są strasznie ogólnikowe i podniecają się że to na linuxie to czemu to kosztuje po pare tysięcy i ma markę która bałbym się kupic przez samo już brzmienie. Np jest też Ferguson Ariva HD Player 210 któy całkiem ładny jest i metalowa obudowa co wazne i rzadkie nawet wśród droższych urządeń ale zadnych opinii na ten temat nawet nie moge znaleź w necie. Nie mo kogo spytać itp. I nawet z opisu wydaje sie bardzo fajne a sie zastnawiam. W pewnej dużej gazecie komputerowej był ostatnio test 40 ostwarzaczy multimedialnych. I taka dobra i polska zarazem firma jak Ferguson nie ma twm swojego odtwarzacza a są jakieś krzaki czy nawet manty. Żeby jeszcze był sklep gdzie możnaby to zobaczyć dotkną i pogadac z kimś a nie tylko ze skąpą informacją nstronie z jeszcze bardziej skąpymi i małymi fotami
 

Gie

Member
Bez reklam
Gia ale to co polecasz włąsciwie nie da sie tego kupić w PL a pzoa tym żadnych informacji nie ma. Opróćz tego, że odtwarza filmiki AVCHD z kamer. 0 info
Na allegro można go dostać. Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się przez formularz kontaktowy na ww. stronie. Mi odpowiedział jakiś Polak. Z tego co mówił miał sie pojawić taki sam tuner z dyskiem SATA, nie mogłem czekać i kupiłem "zwykły" tuner.
Tuner jest na chipie Sigma serii 20 cokolwiek by to znaczyło.
 

Szemot

New member
Szczerze mówiąc z tego jakoś zrezygnuje. No żebym musiałsię dowiadywać przez kontakt wogole co to jest to co sprzedaja? Albo ktoś tam jest niekompetentnym patałachem nie dając takich informacji odrazu albo nie ma oczym pisac. Tak czy owak nie będe raczej patrzył na tamta firmę

Jakieś pomysły jeszcze macie?
 

Levv

Member
....... i podniecają się że to na linuxie .................

i nie bez powodu się podniecają. Tak jak na tym forum ludzie wyszukują, porównują, oceniają i dzielą się swoimi spostrzeżeniami po co ? po to abyśmy mieli jak najlepszy sprzęt w domu. A jednych z najlepszych tunerów są tunery linux-owe. Nie obawiaj się tunerów linux-owych bo to nie jest takie trudne. Wiem bo nie jestem żadnym informatykiem i potrawie już sobie dostosować tuner do swoich potrzeb. A jak będziesz miał problemy to zaraz ktoś Ci pomoże (inne forum (przepraszam to forum)). Jak ja sobie poradziłem to Ty tym bardziej Sobie poradzisz. :)

........ to czemu to kosztuje po pare tysięcy.................

tu to znacznie przesadziłeś, ceny zaczynają się chyba (chyba bo nie śledzę) od 800 zł w górę.
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
@ Levv ale ja nie marudziłem bo to syf tylko to, że Linux jest darmowy. Jak jest tuner czy odtwarzacz z własnym robionym pod sprzet oprogramowaniem to kosztuje dużo wicej. A tu z darmowym systemem tyle.

A to, ze pare tysięcy to mowiłem o sprzecie który kolega dał w linku a nie ogólnie o odtwarzaczach Linuxowych. A sa tańsze. Np Ferguson Ariva HD Player 210 kosztuje 449zł i coraz bardziej nad nim się zastanawiam zamiast tego Hyundai. Co sadzisz o nim?

Generalnie mój strach polega na tym, ze mam laptopa wcale nie starego który ie potrafi sobie mimo wspierania sprzetowego DXVA odtworzyc filmów FullHD MKV a co dopiero mjacych jeszzce duży bitrate zajmujących 10GB. A tu 400MHz procesorek i pisza, ze płynnie odtwarza takie filmy. Tylko własnie dla takich filmów chce kupic ten sprzet a jak sie okaze, ze skczą to nikt mi kasy nie odda. Tego sie własnie boję
 

KubaArek

New member
Bez reklam
ale mnie rozbawiłeś z tym linuxem :)
właśnie o to w tym wszystkim biega że w softach na linuxie można grzebać i te sprzęciory chodzą super a tunery te gdzie podałem linka to MERCEDESY wśród tunerów.
ja też mialem dylemat co kupić aby odtwarzać jak najwięcej plików multimedialnych , przez przypadek trafiłem na to forum i dowiedziałem się że istnieją takie urządzenia za niewiele kasy co to potrafią ,po lekturze działu sprzęt wybrałem Hyundai L110 i jestem bardzo z niego zadowolony ,pliki nie tylko powyżej 10GB ale i te co mają ponad 40GB latają bez zająknięcia :) FULL HD 1080p z tym że do mojego TV 42 cale swobodnie wystarcza 720p mkv lub m2ts .
 

Levv

Member
Szemot @ nie odebrałem tego za marudzenie tylko jako obawy przed tunerem linux-owym, ale to nie ważne. Ważne jest to że do np Ferguson Ariva HD Player 210 oprogramowanie pisze tylko producent i jesteś skazany na jego łaskę a do tunerów z Enigmą pisze kilka teamów więc jeden przez drugiego stara się napisać lepszy soft. A niektórzy producenci już tak kiedyś zrobili i zapomnieli o swoich tunerach. Kolega KubaArek dobrze Ci sugeruje.
Z tunerami Linux-owymi sprawa wygląda tak, że na dzień dzisiejszy żaden nie zastąpi odtwarzacza. Mino że doskonale dają sobie radę z plikami Full HD (zdarzają nie które pliki które przycinają) to trzeba pamiętać że przede wszystkim to tuner, a odtwarzanie to dodatek. Z kosmosu do naszych tunerów spada tylko 720p więc większość tunerów mino że film jest 1080p i go odtwarza to na TV zobaczysz tylko 720p. (jakoś tak nie jestem znawcą). Więc na dzień dzisiejszy nie ma tunera który by tak dobrze odtwarzał Full HD jak odtwarzacz HDD.
 

Szemot

New member
Ok no i juz po zakupach. jesli chodzi o multimedialny to w końcu kupilem Ferguson Ariva HD Player 210. polski, na Linuxie i z aluminiowa obudowa naprawde estetyczną i ładniej wyglada niz na zdjęciach. Do tego dysk 1,5TB i smiga.

Co do tunera to zostalo bez zmian i tez Ferguson HD Combo ale czy świetnie działa jeszcze nie wiem bo odbieram jutro dopiero

Dzieki za pomoc
 
Do góry