Moduł CI (dla laik)

radam5

New member
Może mi ktoś wytłumaczyć na chłopski rozum w jaki sposób używać modułu CI ?
W tv mam wejście na to coś i się zastanawiam jak to działa.
Ja rozumiem to tak:
Mam obecnie cyfrę+ (zwykłą bez HD)
Kupuję sobie moduł na CI wkładam do tv następnie do tego kartę cyfry i odbieram kanały kodowane bez używania zewnętrznych dekoderów (1 pilot= wygoda)
Ale....
Co z anteną sat? Przecież z naziemnej nie ściągnę programów kodowanych.
A może podłączyć antenę sat zamiast naziemnej do tv?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
zapewne masz w TV tuner DVB-T i do niego ten moduł będzie jak najbardziej potrzebny w momencie wprowadzenia kanałów kodowanych do cyfrowej naziemnej
na ten czas moduł do niczego nie jest przydatny
 

KubaArek

New member
Bez reklam
jeżeli masz tuner SAT np z czytnikiem na inne kodowanie niż seca a masz w nim CI to wkładasz modul do tunka z kartą i śmiga ,w telewizorze nie masz tunera TV sat i nic z tym nie zrobisz.
 

lukluk123

New member
Cześć Wam wszystkim.
Ja też mam TV z CI ale do tego mam kablówkę Gawex z Bydgoszczy na Conaxie i telewizor wykrywa 123 kanały cyfrowe ale są one wszystkie kodowane, czy kupienie modułu Conax na CI sprawi, ze bede mógł odkodowywać te kanały posiadając kartęz kablówki ? To jedno pytanie a nast. to takie czy razem ze splitterem Conax zadziała mi moduł Conax na CI ? Karta nie jest przypisana do tunera kablówki.
 

Horhe Ortega

New member
Kupuję sobie moduł na CI wkładam do tv następnie do tego kartę cyfry i odbieram kanały kodowane bez używania zewnętrznych dekoderów (1 pilot= wygoda)
Tylko wtedy , gdy TV ma tuner sat.(mniej popularne) ale i o ew. problemy wtedy jeszcze łatwiej.
Karta nie jest przypisana do tunera kablówki.
Jeśli faktycznie tak,to na odpowiednim splitterze powinno pójść(część splitterów działa tylko dla SECA-Cyfry+).
 
Ostatnia edycja:

Mirek4

New member
Witam!
Mój telewizor posiada dwa dekodery jeden frisat a drugi friwiu. Frisat to dekoder wewnętrzny z modulem CI. Więc, w moim przypadku hula telewizja na kartę HD - moduł CI. Podłanczasz kabel antenowy - od satelity bezpośrednio do telewizora bez dekodera,a następnie skanujesz programy w meni telewizora.I tyle
 
Do góry