jaki tuner HD - priorytet jakosc obrazu

Kielc

New member
witam chcialbym kupic tuner HD z dyskiem i nagrywaniem PVR na Linuxie.

Priorytetami sa dla mnie:
- najlepsza jakosc kanalow SD (rowniez HD ale te wiekszosc tunerow z wyzszej polki wyswietla poprawnie) (mam plazme panasonica z serii g10)
oraz
- stabilne dzialanie (aby nie zrywal polaczenia z siecia ani camd, oraz zeby sie nie wieszal)

Zalezy mi łatwości alternatywnego softu (nie tak jak w dreamboxie ze ciagle trzeba cos grzebac i zmieniac) oraz na mozliwosci laczenia sie tunera do sieci przez modul WLAN na usb.

Nie musi to byc kombajn multimedialny, nie zalezy mi na bajerach typu odtwarzanie filmow hd, youtube itp. od tego mam Popcorna.

Ma po prostu jaknajlepiej wyswietlac obraz kanalow satelitarnych.

Cena do 2000zl

prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
może VU+ Duo - obecnie tuner z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Wymiana oprogramowania bajecznie prosta za pomocą pen drive bez zbędnego klikania - po prostu wkładasz, resetujesz boxa i soft się automatycznie ładuje. Jest stabilny, ja używam softu PLi i nic mi się nie wiesza.


Odtwarza mkv HD (1080p24) działają wszelkie "softcamy". Wtyczki 95% tego co w dreamboxie 8000 (więc youtube i inne portale bez problemów), obsługa dysków także po sieci. Sprzęt jest na platformie Broadcoma jak nowe Dreamboxy więc jakość obrazu na plus - oczywiście przez HDMI. Bardzo dobrze rozwijany soft sam producent średnio co miesiąc wprowadza pakiety ulepszeń. Także scena nie śpi - ostatnio grupa PLi wprowadziła możliwość downmixu DTS do stereo przez HDMI więc filmy można oglądać przez TV bez udziału kina domowego. Jeżeli lubisz tunery oparte o enigme II to ten polecam z czystym sumieniem.
 
Ostatnia edycja:

Zbih

New member
a jak ma się ten VU+ Duo do IPBox9000hd? Na ten drugi też można wgrać enigmę 2. Spośród tych dwóch, który jest lepszy? Kolejna sprawa, słyszałem, że na enigmie jakość obrazu SD trochę odstaje.
 
Do góry