Jaki tuner sat zamiast n-ki?

amlas

New member
Koledzy,
Jako że nie znam się na tunerach mam pytanie:
Zamierzam zrezygnować z n-ki oddając im dekoder a zostawiając sobie antenę sat. Jaki mam sobie dokupić tuner jeżeli chcę oglądać niepłatne programy z satelity? Najlepiej HD.
 

amlas

New member
no właśnie nie chcę żadnej płatnej telewizji (a ta na karte to drożej wychodzi niż n). Pod koniec roku kończy nie się umowa z n-ką, nie będę jej przedłużał, będę miał dvb-t.
Chodzi mi o to czy mozna kupić jakiś tuner sat (wykorzystując antenę po n-ce) i oglądać niepłatne kanały (HD?).
 

pintr

New member
Tak można .Tylko będziesz musiał przestawić antenę na astrę z hotbirda ,bo na HB nie ma żadnych kanałów HD za darmo.Z astry jest kilka ,z tym że nie są po polsku.Co do tunera to chyba w miarę rozsądny cenowo i jakościowo jest Ferguson Ariva 200 lub , ariva 100(ma trochę mniej slotów na karty płatnej tv)
 

amlas

New member
dzięki
jak sprawdziłem na ceneo to akurat ten model jest b. źle oceniany.
Może coś innego?
Jakie kanały z astry HD są za darmo? Jest Eurosport - niekoniecznie HD?
Gdzie mogę znaleźć jakąś listę kanałów free air?
Szukam ale nie wiem gdzie jest aktualna...
 

JackS.

New member
Bez reklam
no właśnie nie chcę żadnej płatnej telewizji (a ta na karte to drożej wychodzi niż n). Pod koniec roku kończy nie się umowa z n-ką, nie będę jej przedłużał, będę miał dvb-t.
Chodzi mi o to czy mozna kupić jakiś tuner sat (wykorzystując antenę po n-ce) i oglądać niepłatne kanały (HD?).
Jak weźmiesz TNK HD to tuner HD zostaje ci na własność, i nie ma żadnego obowiązku doładowywania go - oglądasz wówczas tylko kanały FTA i DVB-T, bo ten tuner też ma wbudowany.
 
Do góry