Ferguson Ariva 100E a cyfra+

jbj

New member
Witam.
Posiadam cyfrę plus z mutliroomem. Dotychczas działała na tunerze SD oraz na HD (dodatkowy moduł mutliroom). Niedawno kupiłem rodzicom dosyć okazyjnie 37" Soniacza :) no i przyszła pora na zmianę tunera - by cieszyć się kanałami HD. Jako, że rodzice nie mają wielkich wymagań, zakupiłem Fergusona Ariva 100E. No i zrobił się problem. Po podłaczeniu tunera, nie działa część kanałów - m.in TVNy, HBO, i większość kanałów HD (działa chyba tylko eurosport HD). Przy tych kanałach pisze brak sygnału. Czasem pokazuje się też informacja "zakodowane". Przy działających kanałach tuner pokazuje ok 90% sygnału. Wgrałem do niego najnowszy soft i listę kanałów HD cyfry ze strony producenta ale nic nie pomogło. Pewnie trzeba coś w owym tunerze przestawić, ale niestety nie wiem zbytnio co (transponder?).
Dodam jeszcze, że na tunerze SD oraz HD cyfry wszystko śmiga bezproblemowo.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał taki problem albo wie jak go rozwiązać?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

luki2f

New member
Witam.
Jestem w dokładnie tej samej sytuacji co kolega.
Z tym, że korzystam ze splittera. Zastanawiam się czy ten dekoder obsługuje splittery????
Bardzo proszę o rady w tej sprawie...
 

ssobie

New member
Witam.
Jestem w dokładnie tej samej sytuacji co kolega.
Z tym, że korzystam ze splittera. Zastanawiam się czy ten dekoder obsługuje splittery????
Bardzo proszę o rady w tej sprawie...

Obsługuje, obsługuje... Jak Ci się co chwila pokazuje zakodowane, prawdopodobnie musisz zaktualizować soft splittera i kart.
 

Cinek23

Member
Gdzieś na satkurierze czytałem o tym problemie i koleś wymienił kabel antenowy i obraz wrócił nie pamiętam dokładnie dlaczego. Jednak chodziło o inne kanały z jednego transpondera min Discovery. poszukajcie tam odpowiedzi. A co do tego, że często wyskakuje zakodowane, to trzeba zmienić częstotliwość czytnika karty na 3.6 w tunerze.
 

ssobie

New member
Gdzieś na satkurierze czytałem o tym problemie i koleś wymienił kabel antenowy i obraz wrócił nie pamiętam dokładnie dlaczego. Jednak chodziło o inne kanały z jednego transpondera min Discovery. poszukajcie tam odpowiedzi. A co do tego, że często wyskakuje zakodowane, to trzeba zmienić częstotliwość czytnika karty na 3.6 w tunerze.

No u mnie nie pomogło, musiałem zaktualizować splitter i karty pod arivę
 
Do góry