Problem z cyfrą plus na dwóch dekoderach

jaguar81

Member
Witam.

postaram się prostymi słowami laika opisać mój problem.

Mieszkam w domku,2 poziomy na dole 2tv na górze też 2tv.Antena 60.przy zmianie kanału zmiana następuję we wszystkich tv.dodatkowo na każdym tv naziemna.

zdecydowałem się przedłużyć umowę z cyfrą.wypożyczyć od nich dekoder hd a stary mój dekoder poprzez usługę multiroom działał by oddzielnie.na górnym poziomie.

Ponieważ się na tym nie znam zamówiłem specjalistę który wymienił antenę na 80 i wstawił konwerter quad z wejściem na naziemną.(chciał wstawić twina,ale ja uparłem się żeby był to quad niekoniecznie z wejściem na naziemną).

Sytuacja po instalacji wyglądała tak.



1.tak jak było wcześniej naziemna na każdym odbiorniku.
2.kanał z dekodera z góry(Ipiętro) leciał na każdym odbiorniku (4)
3. i odwrotnie kanał z dekodera nowego hd z dołu(parter) tak jak poprzednio też na wszystkich odbiornikach.

Byłoby już pięknie.kupuje 2 przedłużacze pilota na każdy poziom i gra i trąbi zespół kombi.


1.niestety tak kolorowo nie było.po pierwsze odbiór naziemnej strasznie się pogorszył.po wielogodzinnej pracy i problemów specjalisty nieco go poprawił ale w porównaniu do tego co było nadal słabo.

2.obraz z dwóch dekoderów lipa.nie oczekiwałem brzytwy ale przynajmnie takiego odbioru jak był wcześniej kiedy był tylko jeden dekoder.

3.j.w.

za parę dni specjalista przyjedzie ponownie.uczciwie stwierdził, że nie ma 100procent pewności czy kupno lepszego o wiele droższego wzmacniacza antenowego pomoże.na chwilę obecną posiadam aws-143S z jednym "pokrędłem".

Dodam jeszcze,że wcześniej wszystko działało na jednym modulatorze telsat.teraz mam 2 modulatory (jeden na piętro)maximum rf-3000 i jest kiepsko.

Moja prośba.w czym tkwi problem?czy wzmacniacz za kupę pieniędzy rozwiąże problem?
Nie biorę już pod uwagę splittera i podziału sygnału z karty.(instalacja już założona)

Dziękuję z góry za pomoc
 

acton777

New member
Bez reklam
Słowa laika nic mi nie mówią, bo nic nie rozumiem, z technicznego punktu widzenia.

Gdzie jest ten wzmacniacz ?? Po quadzie, przed gniazdem, jeszcze ten powrotny (x2), gdzie są rozgałęźniki, czy coś??
Jak to wszystko jest połączone???
Odpowiedz na te pytania ( najlepiej schematem w paincie), a spróbuję Ci pomóc...


Myślę, że instalator za bardzo namieszał z tym quadem+ naziemną. W opisie jak byk napisane, że on nie puszcza zasilania na anteny. Takie zabawki są dobre, ale do "czystych" instalacji (np. DVBt), w których nie potrzeba wzmacniaczy. U Ciebie jest za dużo wszystkiego, jedno nachodzi na drugie i wzmacniacz wzmacnia szumy, bo do zwykłego sygnału nie ma dojścia.
Po za tym założenie 3, czy 4 zwrotnic RTV-Sat tez nie polepszy tego sygnału, tu już trzeba było wziąć multiswicha...



PS. temat nic nie ma do Twojego problemu ( z C+, jest wszystko OK, masz problem z naziemną...)
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Jeśli dobrze zrozumiałem pierwszy post to z dekodera HD sygnał z EURO leci do modulatora i stamtąd koncentrykiem do telewizora. Przy takiej instalacji cudów się nie spodziewaj. Otrzymujesz jakość ciut wyższą niż VHS. Nie możesz puścić z tego dekodera choćby trzech kabelków chinch (2xaudio i 1x Video)? Nie będzie to ideał ale obraz o wiele lepszy.
 

jaguar81

Member
Witam trochę mi zeszło,ale do rzeczy.

-w tym momencie nie mam drugiego dekodera który bedzie stał przy TV4.(tam tez był modulator prawdopodobnie podpięty podobnie do tego przy TV1.)

-linia przerywana na schemacie która idzie od gniazda ab do tv4 to koncentryk kiedyś podpiety do tv4 ale teraz wydaje mi sie ze ten kabel bedzie bezuzyteczny.


Chwilowo mam jeden stary dekoder nie hd.z niego idzie euro do tv i euro do modulatora.
z modulatora i 2koncentryki jeden do konwertera i jeden do wzmacniacza.
natomiast koncetryk z tv i z dekodera ida do puszki(gniazda ab)ktore idzie do konwertera.

wydaje mi sie ze jest tu maly balagan ale widocznie facet czesciowo korzystal ze starej instalacji a sam tylko wspomogl sie kilkoma nowymi kablami.

chodzi o to ze ja nie wymagam brzytwy ale obraz byl gorszy od tego co mialem wczesniej.

chyba zle widac co jest na schemacie ZARAZ WSTAWIE LEPSZY OBRAZ
 

Attachments

  • oko3.JPG
    oko3.JPG
    6,6 KB · Wyś: 2912
Ostatnia edycja:

ARE

New member
Witam.

postaram się prostymi słowami laika opisać mój problem.

Mieszkam w domku,2 poziomy na dole 2tv na górze też 2tv.Antena 60.przy zmianie kanału zmiana następuję we wszystkich tv.dodatkowo na każdym tv naziemna.

zdecydowałem się przedłużyć umowę z cyfrą.wypożyczyć od nich dekoder hd a stary mój dekoder poprzez usługę multiroom działał by oddzielnie.na górnym poziomie.

Ponieważ się na tym nie znam zamówiłem specjalistę który wymienił antenę na 80 i wstawił konwerter quad z wejściem na naziemną.(chciał wstawić twina,ale ja uparłem się żeby był to quad niekoniecznie z wejściem na naziemną).

Sytuacja po instalacji wyglądała tak.



1.tak jak było wcześniej naziemna na każdym odbiorniku.
2.kanał z dekodera z góry(Ipiętro) leciał na każdym odbiorniku (4)
3. i odwrotnie kanał z dekodera nowego hd z dołu(parter) tak jak poprzednio też na wszystkich odbiornikach.

Byłoby już pięknie.kupuje 2 przedłużacze pilota na każdy poziom i gra i trąbi zespół kombi.


1.niestety tak kolorowo nie było.po pierwsze odbiór naziemnej strasznie się pogorszył.po wielogodzinnej pracy i problemów specjalisty nieco go poprawił ale w porównaniu do tego co było nadal słabo.

2.obraz z dwóch dekoderów lipa.nie oczekiwałem brzytwy ale przynajmnie takiego odbioru jak był wcześniej kiedy był tylko jeden dekoder.

3.j.w.

za parę dni specjalista przyjedzie ponownie.uczciwie stwierdził, że nie ma 100procent pewności czy kupno lepszego o wiele droższego wzmacniacza antenowego pomoże.na chwilę obecną posiadam aws-143S z jednym "pokrędłem".

Dodam jeszcze,że wcześniej wszystko działało na jednym modulatorze telsat.teraz mam 2 modulatory (jeden na piętro)maximum rf-3000 i jest kiepsko.

Moja prośba.w czym tkwi problem?czy wzmacniacz za kupę pieniędzy rozwiąże problem?
Nie biorę już pod uwagę splittera i podziału sygnału z karty.(instalacja już założona)

Dziękuję z góry za pomoc

Nie wiem może dobże rozumiem zamień zwykłą cyfre+ na cyfre+ multiroom i pomoże chyba ja tak miałem namieszane i to poprawiło.
 

Rywi

New member
Witam!!!

Również jak jeden z poprzedników rozwiązanie problemu widzę poprzez instalację
multiswitcha. W przypadku zastosowania takiego rozwiązania kompletnie znika
problem jakości w odbiorze telewizji naziemnej. Instalacja z multiswitchem
zachowuje się tak jakby każdy telewizor miał własną antenę przy
jednakowej jakości sygnału telewizyjnego we wszystkich gniazdach.
Również w części satelitarnej w każdym gnieździe jest identyczny poziom
sygnału i na każdym podłączonym tunerze odbierzesz dowolny program
nie zmieniając go w innym telewizorze podłączonym do takiej sieci.
Jedyny problem stanowi podział uprawnień karty C+, lecz rozwiązaniem jest
splitter. Inwestowanie we wzmacniacze antenowe wydaje mi się mało sensowne.

Pozdrawiam
Rywi
 

jaguar81

Member
W tej chwili mam jeden dekoder sd.Już wkrótce powinienem dostać od cyfry drugi pvr i wtedy napisze czy problem nadal u mnie występuje.Napiszę później.

Co do naziemnej, kable wymienione już lepiej działa ale bez rewelacji.Facet wymienił przy zwrotnicy taką puszkę(pszczoły zrobiły sobie magazyn) do której leciał kabel koncetryczny(też wymieniony).Polecił abym wymienił także antenę.Naziemna działa powiedzmy w miarę.

co do multiswitch.niestety jak widać mój opis powyżej nie znam się na tym.dam znać jak będę miał drugi dekoder.

Myślę także o multiroom lub spliterze, ale chciałbym bezprzewodowy clone lub rf link.Zastanawiam się tylko czy kalkuluję mi się wydać 500zł.

Plusy- nie muszę latać co 6godz. do głównej karty
Minusy-Koszta

a multiroom

odwrotnie.15zł miesięcznie lub nawet za darmo.zależy od promocji
 

Rywi

New member
Multiroom C+ to uciążliwy dodatek, lepiej weź pod uwagę splitter. Jak będziesz
miał drugi tuner doradzimy jak zaprojektować prawidłowo działającą sieć.

Pozdrawiam
Rywi
 

jaguar81

Member
mam już drugi dekoder i multiroom.
problemem musiała być naziemna, a raczej nadal jest.
tylko, że to już nie jest dla mnie żaden problem.po prostu nie korzystam z naziemnej.
na cyfrze jest już polsat więc po co.
obraz z tv naziemnej jest kiepski przy wyłączonym dekoderze, a jak go włączę to dopiero jest śnieżenie.obraz jest dobry na tvp1 i tvn.reszta to tragedia.ponieważ można obejść problem nie będę go rozwiązywał, na razie.no może przy okazji kupię nową siatkę i zobaczymy co wtedy.
Choć wydaję mi, że sygnał z dekodera będzie zakłócał naziemną nawet jak wymienię antenę.całe szczęście ,że nie jest odwrotnie a dlatego prosiłem o pomoc bo kiedyś tak było na innym dekoderze.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc
 
Do góry