ustawienie anteny do n

SKYPISZ

New member
witam chcę przedstawić nietypowy przypadek -klient zakupił zestaw tv N w grudniu ,zestaw zamątowano i było ok:) /wartości na antenie to 78% siła i 100% jakość / gośc zadowolony że ogląda tv .Przyszedł miesiąc maj i klapa sygnał zginoł /dziwne/ nie można w rzaden sposób ustawić anteny ,zmieniłem konwerter ,czaszę dekoder i dalej lipa nie można odszukać sygnału ,przesunołem antenę o 1,5 m i jest! niskie wartości ale są .Zachodzę w głowe czym to może być spowodowane?no najlepsze teraz-2 przypadek, dekoder z nagrywarką antena 80 konwerter twin -siła 95% jakość 100% ber 0,0 - dekoder nie może pobrać listy kanałów ,zmieniłem na drugi taki sam efekt ,podłączyłem TNK jet ok ,podłaczyłem cyfrę i polsat też chodzi zmniejszyłem trochę jakość -nic .przewody antena itd. sprawdzone i jest ok może miła ktoś taki przypadek bardzo proszę o pomoc nadmienie że nic nie ma na drodze anteny- czysto - dekoder miał restet
 

sewen

New member
Może oprogramowanie?
Kiedyś w TNK SD po aktualizacji softu nie działały niektóre przełączniki
DiSEqC i konwertery monoblock
 

radoskur

New member
A drzewo czasem w maju liści nie puściło? Jeżeli w odległości kilkunastu-kilkudziesięciu metrów jest drzewo na które "patrzy" antena to masz pozamiatane i choćbyś nie wiadomo co kombinował sygnału nie znajdziesz. Jeżeli to blok to dogaduj się z sąsiadem ze 2 pietra wyżej żeby założyć u niego antenę lub konwerter QUAD i z jego anteny czerpać sygnał. Jeżeli to domek jednorodzinny to zmień miejsce instalacji anteny.
 

gutekbull

Member
Ja miałem taką sytuację .
Brzózka po roku - dwu gwałtownie się rozrosła ,zimą ok. a tu nagle wiosna zaczęły się dziać cuda. Nie mogłem dojść o co chodzi ,antena na balkonie !
Grzebię sobie przy antenie i zachodzę w głowę co się dzieje ,a drogą idzie dziadek i palcem pokazuje na drzewo ;-)
Przestawiłem antenę w drugi koniec balkonu i jest ok. ;-)
 
Do góry