Jaki polecacie tuner do cyfry+?

freshq

New member
Mam obecnie Philipsa PVR. Denerwuje mnie, bo wolno działa, menu jest stare jak cyfra, niezbyt duża funkcjonalność, duże zużycie prądu i miesięczna opłata. Chciałem czymś go zastąpić czymś co też ma hdd i możliwości nagrywania, zapisywania, zatrzymywania lecącej audycji. Mam bravie w55oo, fajnie byłoby jakby dało zaprogramować pilot od dekodera na pilocie telewizyjnym. Może jest ktoś biegły z tego tematu i podpowie jakiś ciekawy pomysł. Jeśli chodzi o budżet, elastyczny i zależy od dekodera. Im tańszy tym lepiej, ale jak jest jakaś ciekawa jednostka trochę droższa, to można się zastanowić.
 

Pandemonium6

New member
Klasyczny dylemat

Chcę kupić dekoder do cyfry +. Nie zależy mi na nagrywaniu bo w ścianie mam tylko 1 kabel pociągnięty z anteny pod tv, a ponoć żeby móc nagrywać muszę mieć 2 kable pociągnięte z satelity pod tuner tv Satelitarnej. Nie chcę technisata, bo to już wydatek ponad 1000 zł. Rozważam [FONT=&quot]Golden Interstar GI-S 900 CRCI HD; [/FONT] [FONT=&quot]Ferguson Ariva HD Combo; [/FONT] [FONT=&quot]Ferguson Ariva HD 200. cena do 800 zł
Zależy mi na dobrej jakości obrazu. Chcę mieć również opcję podłączenia tv na karę z cyfry, żeby oglądać ligę mistrzów.

[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

krempla

Member
OPTICUM HD TS 9600. Ma wszystko co potrzeba za bardzo rozsądną cenę. Dwa czytniki kart, dwa sloty na moduły dostępu warunkowego doskonałą cenę i dobrą jakość obrazu.
pzdr
 

jacek5d

New member
Chcę kupić dekoder do cyfry +. Nie zależy mi na nagrywaniu bo w ścianie mam tylko 1 kabel pociągnięty z anteny pod tv, a ponoć żeby móc nagrywać muszę mieć 2 kable pociągnięte z satelity pod tuner tv Satelitarnej. Nie chcę technisata, bo to już wydatek ponad 1000 zł. Rozważam [FONT=&quot]Golden Interstar GI-S 900 CRCI HD; [/FONT] [FONT=&quot]Ferguson Ariva HD Combo; [/FONT] [FONT=&quot]Ferguson Ariva HD 200. cena do 800 zł
Zależy mi na dobrej jakości obrazu. Chcę mieć również opcję podłączenia tv na karę z cyfry, żeby oglądać ligę mistrzów.

[/FONT]

Największą wartośc za najmniejsze pieniądze ma obecnie Ariva 200 HD, jakośc obrazu lepsza niż w Philipsie PVR. Aby nagrywac nie trzeba dwóch kabli ale podczas nagrywania kanału kodowanego
możesz przełączy na kanał tylko niekodowany . Ma również funkcję timeshift. Możesz go kupic już za 425 zł z dostawą.
 

Pandemonium6

New member
Dzięki za podpowiedzi zdecydowałem się na Opticum 9600. 2 sloty na karty, 2 sloty na moduły dostępu warunkowego i możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego. Mam nadzieję że będę zadowolony
 

Koriolan

New member
No właśnie- cena jest konkretna, w dodatku dostępność na zamówienie.

Mam serdecznie dosyć swojego Philipsa HD od Cyfry- po sławnej aktualizacji oprogramowania sa z nim same problemy.
W dalszym ciągu nie mam dźwięku po HDMI w TV Panasonica Tuner grzeje sie jak cholera, co kilka dni ma zwisy, wyświetla "brak sygnału sprawdź antenę" pokazując sygnał 4,5/5.

Który tuner jest godny polecenia? nie musi mieć PVR, ale drugi slot np na kartę Polsatu byłby porządany.

Czy mozna już kupić sama kartę n-ki bez dedykowanego tunera- chodzi mi o dostepność nsportu?
 

ernet

Active member
Bez reklam
No i znalazłem i mam Techa HD8-SX

... wszedłem na stronę Technisata i znalazłe ich punkty sprzedarzy. Sam dekoder -Rewelacja !
Cóz.... cena + konieczny Moduł= spora kasa. Ale warto.

Co, do Arivy 200, to wejdźcie na Forym Sat Kuriera i poczytajcie. Mie to odstraszyło od zakupu tego dekodera. A brałem tę mozliwość bardzo poważnie.
 
Ostatnia edycja:

Koriolan

New member
dzięki
wylądowałem z OPTICUM HD 9600 (bez TS , bo w Profanie nie mieli mimo że telefonicznie potwierdzili dostępność od reki).
Po drobnych problemikach z alternatywnym softem
działa Cyfra, TnK, a Polsat tez zadziała.
Mam problem z dźwiękiem po coaxie, ale tu jeszcze musze poeksperymentować.
Mógłby nieco szybciej zmieniac kanały
 

don111

Banned
... wszedłem na stronę Technisata i znalazłe ich punkty sprzedarzy. Sam dekoder -Rewelacja !
Cóz.... cena + konieczny Moduł= spora kasa. Ale warto.

Co, do Arivy 200, to wejdźcie na Forym Sat Kuriera i poczytajcie. Mie to odstraszyło od zakupu tego dekodera. A brałem tę mozliwość bardzo poważnie.
a co znowu nie tak z tą Arivą ? po tych wszystkich updatach softu podobno w końcu działała niby dobrze i właśnie miałem ją kupić ;)
 

s---r

New member
A jak odpalisz cyfrowypolsat ?

Wkładasz karte do czytnika a dalej to troche skomplikowane.
BoxKey trzeba mieć żeby to zrobić ale się da. Wyciągnięcie BK z modułu ok.200zł na allegro. Jeden pan się tylko oferuje :)
Szczegułów nie znam bo nigdy nie robiłem. Ale jak jesteś zainteresowany to wiem gdzie i kogo pytac.... :)

To jest oczywiśćie nie do końca zgodne z prawem ale w ten sposób możesz się polsatem podzielić z sąsiadem... :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry