Technisat HD K2 i HD S2

vienna1980

Member
Bez reklam
Chciałbym założyć temat tych dwóch popularnych dekoderów pierwszy HD K2 przeznaczony jest do kablówek,a drugi do odbioru satelitarnego.

Jeżeli ktoś ma jakieś z nimi problemy lub pytania odnośnie ich,a może ktoś chce się podzielić wrażeniami z jego użytkowania proszę o posty.

Ja zakładając ten wątek jako pierwszy mogę coś napisać na temat dekodera Hd K2 obiło mi się o uszy że ten dekoder nie sprawdza się w każdej kablówce,a objawia się to tym że podczas oglądania zanika obraz na 2 sekundy,występuje czarny ekran lub też zanika na stałe dźwięk i żeby powrócił dźwięk trzeba restartować dekoder.

Jedni upatrują w tym problemie że przyczyną jest że ten dekoder nie we wszystkich kablówkach radzi sobie z przesyłaniem strumieniowym sygnału i stąd ten problem,a programiści z Technisata nie potrafią sobie z tym problemem poradzić mimo nowych softów.A to by oznaczało że nie jest to dekoder uniwersalny bo nie w każdej kablówce potrafi sobie poradzić.

A inni znowu podają przyczynę że trafiła na rynek duża seria tych dekoderów z wadą fabryczną i właśnie w tych modelach występuje ten problem i że nie poprawi tego żaden soft.

Jeżeli u kogoś te problemy występują lub wie coś więcej na ten temat to zapraszam do podzielenia się z tym problemem.
 

arek70

New member
vienna1980 dzięki twoim sugestiom i opiniom oraz argumentom na grupie kupiłem w 2010 r. TV Philips 37 PFL 9604 i jestem z niego bardzo zadowolony, super obraz, dźwięk wykonanie itd. Mój udany zakup dzięki Tobie.
Przyszedł czas na kupno dobrego dekodera i mam problem z wyborem. Wiem, ze masz dużą wiedzę i doświadczenie w tym temacie i proszę o poradę.
Obecnie posiadam CYFROWY POLSAT i chciałbym wymienić dekoder. Myślałem o kupnie TechniSata tylko nie wiem jaki model. Chciałbym aby nie miał problemów z modułem CP, cena do 1000 zł. Nie zależy mi żeby miał wbudowany dysk, obecnie mam dekoder HD 5000. Czy kupno dekodera poprawi znacznie już dobry obraz na tym TV, jest sens zmieniać dekoder?
Proszę o pomoc i propozycje dekoderów.
 
Do góry