Moduł CAM + BOXKEY + RSA/IRD - o co chodzi?

Status
Zamknięty.

zoltan

New member
Chce zakupic modul Polsat CAM HD Prepaid do odbierania Polsatu Cyfrowego. Na Allegro sa te moduly w cenie okolo 200zl., ale sa tez takie same moduly w cenie 400zl. z jakimis ujawnionymi numerami BOXKEY oraz IRD. O co chodzi z tymi numerami BOXKEY i IRD? Do czego one sa potrzebne?
 

Gie

Member
Bez reklam
Jeśli znasz Boxkey i resztę danych to taką kartę możesz włożyć do tunera Linuksowego bez modułu i dzielić ją z innym tunerem/tunerami.
 

zoltan

New member
Czyli na jednej karcie moze chodzic w jakis tam sposob kilka tunerow i na kazdym bedzie mozna odbierac kanaly zdekodowane przez ta jedna karte? W mojej sytuacji gdy tuner (Azbox Premium HD) obsluguje ten modul i tylko w nim ta karta ma byc uzywana to ten Boxkey nie bedzie mi do niczego potrzebny?
 

emdzej30

Member
Takie działanie nie jest legalne. Powinien kolega zakupić po prostu moduł z kartą. Działa on na zasadzie pre-paid. Z tą różnicą że dopłacasz do familijnego 5 zł więcej. Plusem jest brak umowy. Do możesz opłacić np. na 1 miesiąc. Niestety CP zaprzestał sprzedaży tych modułów. W swoim czasie kosztowały 200PLN i miały opłacone 1 mc full pakietu i 3 mc pakietu familijnego.
 

radoskur

New member
Takie działanie nie jest legalne. Powinien kolega zakupić po prostu moduł z kartą. Działa on na zasadzie pre-paid. Z tą różnicą że dopłacasz do familijnego 5 zł więcej. Plusem jest brak umowy. Do możesz opłacić np. na 1 miesiąc. Niestety CP zaprzestał sprzedaży tych modułów. W swoim czasie kosztowały 200PLN i miały opłacone 1 mc full pakietu i 3 mc pakietu familijnego.


A ja słyszałem zupełnie coś innego - moduł i kartę kupujesz na WŁASNOŚĆ - więc jest to Twoje i możesz zrobić z tym co Ci się żywnie podoba. Z tego co się orientuję że jeżeli rozdzielasz sygnał dla własnych potrzeb bez zarobku w ramach jednego mieszkania to też jest to dozwolone.

Gdyby było to zabronione to równie dobrze zabroniliby sprzedaży splitterów do C+ prawda?
 

Adax01

Member
To jak to jest? Jakie są warunki pre-paid w Cyfrowym Polsacie? Na allegro jedne moduły kosztują 150 a inn 70 zł. Wyjaśnijcie laikowi, proszę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry