Ranking tunerów HD

pustynnik

New member
Nigdzie nie spotkałem się z rankingiem tunerów pod względem jakości podawanego obrazu. Zdaję sobie sprawę, że jest to sprawa subiektywna i zależna od wielu innych czynników. Jednak w wielu informacjach jest podawana jakość obrazu - "żyleta", "kosa" itp. Prosiłbym o podanie, który z popularnych tunerów HD daje taki obraz. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś tunera HD i taka informacja byłaby dla mnie pomocna. Za trud udzielenia takiej rady będę wdzięczny.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jakość obrazu jest taka jak ją nadaje dystrybutor,u nas góniana .
Dobry telewizor +tuner redukuje to gowno ale trzeba KASY.
 

Marcin1984

New member
Technisat

Jeśli chodzi o jakość obrazu to tylko TechniSat, w granicach 1000zł Polecam HD8-S z nowym kwietniowym softem działa rewelacyjnie!
 

BaDD

Member
Czy warto kupić ten model, czy wybrać jakiegoś Fergusona, które ponoć się wieszają?
Poszukuję sprawdzonego sprzętu na moduł CP i moduł C+.
Ciekawie wygląda nowy Ferguson Ariva HD Combo...
 

pustynnik

New member
Pokazał sie nowy dekoder GI-S900 HD. Jaka jest jego jakość obrazu w porównaniu do niewątpliwie lidera na naszym rynku technisata. GI-S900 HD ma podobnoż tę zaletę, że bezproblemowo odbiera kanały cyfry i polsatu te, które sa kodowane w simulkrypcie. Proszę o odpowiedz, za którą będę wdzięczny. Dalej jestem na etapie poszukiwania czy wyboru raczej tunera.
 

wkjaro

New member
no wlasnie tez jestem przed powaznym wyborem
ktory jest waszym zdniem lepszy GI-S900 HD(900zl) czy TECHNISAT HD8-S ( 1000zl )? a moze jednak tanszy OPTICUM 9500 HD (700 zl ) ? :confused:
 

BaDD

Member
Dopiero co kupiłem Technisata i baaaardzo mi się podoba :eek:k:
Ale nie jestem guru od dekoderów i nie widziałem katherin na na oczy.
Sugerowałem się wieloma wyróżnieniami, które dostał ten model, uznaniem producenta i dobrymi opiniami na forach - w porównaniu do podobnych maszynek.
Choć część osób narzeka na oprogramowanie - dla mnie to jest trochę czepianie się i szukanie ideału.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
BaDD napisał:
Czy warto kupić ten model, czy wybrać jakiegoś Fergusona, które ponoć się wieszają?
Poszukuję sprawdzonego sprzętu na moduł CP i moduł C+.
Ciekawie wygląda nowy Ferguson Ariva HD Combo...
watęk brzmi ranking więc ferguson hd odpada a ten nowy to nawet cena /jakość
 

Rywi

New member
Ponieważ nikt nie zabiera głosu spróbuję więc ja.

Ze znanych mi dekoderów :
Topfield 7700 HSCI - przereklamowany, praktycznie nie istniejący support.
Ferguson - 8800 - nie mieści się w klasyfikacji
Globo Opticum - chaotyczny support, wiele bugów ciągle udoskonalany
GI 900 - nowość za zbyt wysoką cenę - tuner stosunkowo słabo wyposażony.
Technisata niestety nie znam.
 

wkjaro

New member
ehh niestety wybralem TECHNISAT HD8-S i to był bład niepolecam straszne dziadowski soft problemy i nagrywaniem lista kanałów moim zdaniem bardzo niedopracowany tuner :(
 

BaDD

Member
Wkjaro - ja mam ten model Technisata a miałem wcześniej porównywalnego Fergusona.
Nie znam dobrze Topfieldów, Opticumów itp.
Ale przy Ferdku Technisat wymiata, przynajmniej funkcjonalnością, oprogramowaniem, i JAKOŚCIĄ obrazu.
Na razie nie mam żadnych zastrzeżeń - tylko pochwały.

Może nie widzę, nie rozumiem - napisz konkretnie co masz na myśli 'dziadowski soft' i dlaczego tuner jest niedopracowany???

Mój koleś ma taki sam model HD8-S i dla niego poza w.wym cechami, najistotniejsze jest np. to, że ma moduł CP, moduł C+ oraz TNK - wszystkie 3 platformy w jednym pudle w super jakości, działają bez problemu, kanały się szybko i łatwo przełączają a listę można obrabiać prościutko.
 

wwoland

New member
Ja od pól roku mam GoSata GS-8010. Wspólpracuje z modułem polsatu oraz kartą cyfry w module astona. W uniwersalnym czytniku mam kartę TNK. Wspólpracuje to wszystko tak sobie - to znaczy na kanałach kodowanych takich jak TVN 24, turbo , discowery odzywa sie moduł aston, że nie mam uprawnień i trzeba nacisnąć OK aby komunikat zniknął.
Bardzo czesto zdarza sie mu restartować bez powodu i traci wtedy ustawiena czasu i jezyka. Nagrywanie po ESATA też nie jest dopracowane, działa jak się mu uda. Tuner się dosyć grzeje nawet w Stand by. Wyświetlacz w nocy za bardzo jasno wyświtla godzinę, dobrze że w nowym sofcie można wyłączyć wyświetlacz. Pilot działa również tak sobie ponieważ trzeba wycelować w tuner aby przełączył kanał.
Jakość obrazu dobra, na HDMI nawet bardziej niż dobra ale zdarza mu się przy gorszej pogodzie poszatkować trochę obrazem. Gdyby poprawili to restartowanie tunera lub tylko aby po restarcie trzymał ustawienia i dopracowali te część oprogramowania dotyczącą obsługi modułów albo też wprowadzili reczny wybór systemu kodowania danego kanału to wtedy bym mu nakazał aby np TVN 24 odkodowywał mi w CONAXIE a nie w SECE i nie pokazywał by głupich komunikatów. Gdyby nie te usterki to poleciłbym ten tuner.
 

Nighthawk1964

New member
A co powiecie o Technisat Digicorder HD S2X 500 GB?
Poza opisem na stronie producenta nie widziałem jakiegoś rzetelnego testu. Cenowo to górna półka ale czy przełoży się to na jakość?
 
Do góry