Tuner combo DVB-S/DVB-T MPEG-4 - jaki?

green90

New member
Witajcie,
Marzy mi się zakup tunera combo - satelitarnego i naziemnego.
Tuner musi dekodować kanały DVB-T nadawane w MPEG-4 (oraz MPEG-2) - w Warszawie oba multipleksy nadają tylko w MPEG-4.
Do tego normalne DVB-S i ewentualnie DVB-S2.

Co możecie poradzić? Widziałem Technomate TM 6900 Combo - za 1400 zł na Allegro. Jednakże ta marka nie ma najlepszej opinii jak wyczytałem na forach.

Jest też Golden Interstar 870 - ale DVB-T MPEG-4 działa dopiero po włożeniu karty dekodującej do slotu CI. Taka jakby proteza, która (przypuszczam) powoduje obniżenie jakości sygnału poprzez transkodowanie z MPEG-4 do MPEG-2. Do tego - jak z lektury różnych forów wynika - przełączanie kanałów w tym tunerze z kartą transkodującą jest dość długie.

Idealny byłby chyba IPBOX (ABIPBOX) 900 HD - ale jakoś od kilku miesięcy jego premiera jest odsuwana w bliżej nieznaną przyszłość i nie wiadomo kiedy będzie.

Bardzo proszę o poradę - może istnieje na rynku taki tuner...?
Z góry dzięki :)
 

hekal

New member
green90 napisał:
Witajcie,
Marzy mi się zakup tunera combo - satelitarnego i naziemnego.
Tuner musi dekodować kanały DVB-T nadawane w MPEG-4 (oraz MPEG-2) - w Warszawie oba multipleksy nadają tylko w MPEG-4.
Do tego normalne DVB-S i ewentualnie DVB-S2.

Co możecie poradzić? Widziałem Technomate TM 6900 Combo - za 1400 zł na Allegro. Jednakże ta marka nie ma najlepszej opinii jak wyczytałem na forach.

Jest też Golden Interstar 870 - ale DVB-T MPEG-4 działa dopiero po włożeniu karty dekodującej do slotu CI. Taka jakby proteza, która (przypuszczam) powoduje obniżenie jakości sygnału poprzez transkodowanie z MPEG-4 do MPEG-2. Do tego - jak z lektury różnych forów wynika - przełączanie kanałów w tym tunerze z kartą transkodującą jest dość długie.

Idealny byłby chyba IPBOX (ABIPBOX) 900 HD - ale jakoś od kilku miesięcy jego premiera jest odsuwana w bliżej nieznaną przyszłość i nie wiadomo kiedy będzie.

Bardzo proszę o poradę - może istnieje na rynku taki tuner...?
Z góry dzięki :)

Ja tez czekam na cos takiego.
Dziwie sie ze N-ka czegos takiego nie zrobila w rekorderze. C+ troche blizej bo Philips hd pvr ma podobno glowice DVB-T narazie nieaktywna .
Technomate bez polskiej wersji i bez jakiegokolwiek testu dla DVB-T w W-wie.Jedna glowica sat.Niewiadomo jak z tym dyskiem. Gyby ktos pierwszy....

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wiszniu

New member
Witam szanownych forumowiczów.

Zastanawiam się nad sprzętem szukam wniosków za i przeciw.

moje typy:

Amiko STHD-8800 2CI 2CX

Opticum HD TS 9600 Prima

Golden Media Uni-box 9080 HD PVR
 

wiszniu

New member
Witam szanownych forumowiczów.

Zastanawiam się nad sprzętem Combo DVB-t/s/s2 i żeby był w miarę multimedialny chociaż podstawowe formaty przyjemne OSD szukam opinii za i przeciw.

moje typy (nie zobowiązujące) nie wykluczam zmiany typów.

Amiko STHD-8800 2CI 2CX

Opticum HD TS 9600 Prima

Golden Media Uni-box 9080 HD PVR

Dziękuje i pozdrawiam.
 
Do góry