jak ustawić HDR w zgemma 9h twin

duzy213

Member
witam , kupiłem oleda lg 55 cx i teraz bawię się w ustawieniach tunera , jest tam opcja ustawienia na wyjściu hdmi opcji hdr... i tutaj pytanie do was jak to ustawić ??
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No właśnie o tym ustawieniu pisałem w innym temacie. Też miałem na auto ale wtedy nie załącza HDR na TVP 4 k
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
BO żadne kable 2.1 nie są potrzebne do HDRu, zresztą nie ma czegoś takiego jak kable 2.1 to pic na wodę, jak kabel jest dobre jakości i stosunkowo krótki odcinek to i 10 letni kabel pociągnie wszystko.

A twój tuner kolego ma wyjście hdmi w standardzie 2.0.
 
Ostatnia edycja:

duzy213

Member
i właśnie... jak ustawie na 2160 to nie idzie sygnał na tv... , wyskakuje monit brak sygnału żeby sprawdzić kabel... , po parunastu sekundach tuner wraca do 1080p...
 

duzy213

Member
koledzy co by nie mówić to kabel ma znaczenie... ,kupiłem nowego oleda i obraz był taki nijaki kolory były nienaturalne obraz taki jakby lekko rozmyty jakby nie hd , ale myślę ze trzeba poustawiać i będzie git , i zacząłem trochę czytać opinie i grzebać w ustawieniach , i tak jak pisałem wcześniej na 1,3 nie przechodził sygnał 4k , kupiłem nowy 2,1 i jest potężna poprawa , kolory stały się bardziej realistyczne ,, ja porównuję na twarzach,, ostrzejszy ,ogólnie dużo lepszy . tutaj mam jeszcze pytanie odnośnie tunera ? te opcje HDR jak ustawię na sztywno np HLG to on to jakoś skaluje czy jak jakiś kanał jest w HLG to on go ,,puszcza,,? weźcie mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczcie
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ustaw na auto. Wtedy to co jest w HDR, HLG tak będzie odtworzone. Możesz ustawić na sztywno i wymusić HDR, ale to nie zawsze daje dobry efekt. Ustaw na próbę i zobacz jak to wygląda.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
koledzy co by nie mówić to kabel ma znaczenie... ,kupiłem nowego oleda i obraz był taki nijaki kolory były nienaturalne obraz taki jakby lekko rozmyty jakby nie hd , ale myślę ze trzeba poustawiać i będzie git , i zacząłem trochę czytać opinie i grzebać w ustawieniach , i tak jak pisałem wcześniej na 1,3 nie przechodził sygnał 4k , kupiłem nowy 2,1 i jest potężna poprawa , kolory stały się bardziej realistyczne ,, ja porównuję na twarzach,, ostrzejszy ,ogólnie dużo lepszy . tutaj mam jeszcze pytanie odnośnie tunera ? te opcje HDR jak ustawię na sztywno np HLG to on to jakoś skaluje czy jak jakiś kanał jest w HLG to on go ,,puszcza,,? weźcie mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczcie
Auto.
Chyba, że nie oglądasz wogole kanałów z HDR, to możesz na sztywno ustawić sdr.
Już było napisane.
 

VitoCx

Member
Z innej beczki:
Czy ktoś z Was sprawdzał w kodi czy apka canal + VOD działa i można na niej oglądać te dwa kanały 4K?
 
Do góry