Zakup tunera

czarusblitz

New member
Jako nowy, przyszły użytkownik tv satelitarnej, stoje przed zakupem tunera. Wcześniej korzystając z usług UPC, obecnie chciałbym zrezygnować z tv płatnej (ewentualnie możliwość tv na kartę). Co jest wartę polecenia, mając na uwadze, że zależy mi na nagrywarce, możliwości wykupienia tv płatnej w formie pre-paid, tv DVB-T, ewentualnie podłączenie do internetu. Czytałem trochę o tunerach z wyższej półki na systemie Linux, także proponowano mi taki w sklepie, natomiast przeglądając tutaj wątki, odradza się zakup tego typu zabawki, dla kogoś kto za bardzo nie ma pojęcia o instalacji i uruchomienia takiego urządzenia. Zależy mi raczej na prostocie i niezawodności. Pozdrawiam
 

czarusblitz

New member
Generalnie nie zależy mi na płatnych kanałach, głównie na sporcie zwłaszcza Eurosport. Byłem w sklepie jeszcze raz, trafiłem na innego gościa, który już chłodniej podszedł do sprawy i zaproponował tuner NC+ na kartę z możliwością nagrywania, odradzajac tuner combo na Linuxie, między innymi że podobno w przyszłym roku tv DVBT przechodzi na inny standard.
W związku z tym, czy są jakieś inne propozycje/alternatywy, myślałem jeszcze ewentualnie nad tunerem na Androidzie. Czy coś jest godnego uwagi, aby spełniał owe kryteria? (nagrywanie, tv na karte, internet).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Eurosportu nie ma w pre-paidzie więc do oglądania jest potrzebna umowa ,w ofercie smart HD jest dostępny nsport+ i TVP Sport z tym że ten ostatni jest też dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej za darmo

Eurosport 1 Germany jest transmitowany FTA z Asrty 19,2E wiec możesz go oglądać ,w przypadku Astry masz jeszcze Sky Sport News Germany = oczywiście te kanały nie zawierają jakiś ekskluzywnych pozycji ale można coś zobaczyć i najważniejsze że za darmo bez umowy .Jest jeszcze RTL Nitro na który są skróty wszystkich meczów Bundesligi podobnie jest na ZDF z tym że Niemiecki nadawca publiczny ma prawo do emisji 3 meczów Bundesligi w sezonie (są to mecze Bayernu Monachjum) - warto więc założyć monoblocka 13E + 19,2 E

Sprawa tunera - wiadomo że sprzedawca nc+ będzie Ci wciskał ich sprzęt bo ma z tego prowizję ,tunery oparte o linuxa mają praktycznie nieograniczone możliwości oprogramowania ,więc to dobry wybór dla znawców tematu
Oferta nc+ na kartę nie jest czymś nowym czy jakąś rewelacją ,podobna jest smart HD która wychodzi nawet taniej
Uważam że wybór tunera combo jest dobrym rozwiązaniem ,głowica naziemna musi być w standardzie DVB T2 co praktycznie mają wszystkie nowe tunery
 
Do góry