Zgemma H9s + TV LG OLED CX55

grigori88

New member
Witam od grudnia jestem szczęśliwym po posiadaczem oleda a skoro tv nowy to również przesiadka na nowy rynek padło na model Zgemma h9s wcześniej też miałem nboxa, wszystko lata u mnie na sofcie hyperion 7.1 testowałem wszystkie inne ale szału nie ma (być może to kwestia przyzwyczajenia) ale do sedna otóż
Bardziej interesuje mnie możliwość obsługi dekodera pilotem magic od TV i podstawowe funkcje, zmiana kanału,widok listy programów i głośność
Więc przechodzę do ustawień wszystko ładnie pięknie ale Tv nie znajduje takiego urządzenia jak we. Tuner
Pewnie większość pomyślała by po co chłop się rozpisuje skoro Tv sam będzie współpracował z tunkiem
Przez CEC , i tu zaczynają się schody wszystko pięknie ustawione , ale komunikacja do bani sprawnie działa tylko głośność ,przy próbie zmiany kanału albo nie dzieje się nic albo wchodzę do głównego menu tunera irytujące
Szukałem również pluginu ale nic sensownego na hyperiona nie znalazłem ,podobno na soft OpenATV jest plugin usprawniający komunikację ale hyperion według mnie to najlepszy soft z E2
Czy ktoś z użytkowników forum posiada również Zgemma ?? W parze z LG OLED
Może ustawienia z innego sprawdzonego modelu tunka
 

VitoCx

Member
Wchodzisz tam gdzie masz porty HDMI i wybierasz edycję tego, pod który podpięty jest tuner. Dalej wyszukujesz dostawcę po nazwie.. wpisujesz ZGEMMA (nie wybieraj z listy operatorów typu cyfra czy polsat).
Następnie pojawi się ekran kalibracji i musisz sprawdzić czy na komendy z Pilota Magic prawidłowo reaguje tuner.
Powodzenia :)
 
Do góry