Czym i jak nagrywać TV FHD

Dzikiws62

New member
Witam.
Jeśli się pomyliłem z tematem i nie ten dział - proszę o przeniesienie.
Mam pytanie dotyczące ( i nie myśleć o niczym innym - chodzi o porównanie z piractwem - to tylko dla mnie i prze zemnie będzie wykorzystywane) jak i czym nagrywać programy lub filmy w jakości FHD, jaki sprzęt potrzebny, czy sam graber (jaki ?) i dysk wystarczy, czy może TV box (ale jaki ?), chciałbym dla siebie mieć możliwość zachowania filmu czy programu. Dziękuję za wszelkie sugestie.
Chodzi oczywiście o archiwizację i odtwarzanie na innym sprzęcie.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A z jakiego źródła masz telewizję? Jeżeli z anteny to większość telewizorów ma funkcję nagrywania na dysk lub pendrive i odstrasza na tym konkretnym tv.
Jeżeli niż sygnał z dekodera dvd-t to ten dekoder może miecbfinkcjr nagrywania. Jeżeli masz źródło typu satelita kablówka poprzez dekoder to one też amiga mieć funkcję nagrywania, jeżeli nie to telewizor po Gdyni tego nie nagranie. A tak skrótowo, jezel masz sygnał spięty po antenie dachowe, satelitarnej lub kablowej spięty bezpośrednio do tv do tv może nagrywać jeżeli.ma.taka funkcję. Jeżeli antenę czy sygnał kablowy masz spięty do dekodera to wtedy dekoder może ale nie.musi nagrywać na.wewnętrznym dysku lub na pamięci podjętej pod tv.
 

Dzikiws62

New member
Witam i dziękuję za informacje.
Nie zrozumiano mojego pytania - chodzi o nagranie np. programu z dowolnego kanału tv kablowej na dysk z możliwością wyboru jakości, którego później można zapisać na płycie DVD, w formacie np. .mp4 w FHD.
 

Dzikiws62

New member
Witam, ale się naczytałem o nim, są wadliwe wersje, dużo osób narzeka na zaniki obrazu i dźwięku, może coś innego aby nagrywać po HDMI, a później sobie zapisać na płycie DVD i odtwarzać na innym odbiorniku czy monitorze.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Zapisywać coś***w lepszej jakości a potem niszczyć***kompresując do DVD pogratulować.


Nie zrozumiano bo nie napisałeś z łaski swojej CO chcesz nagrywać, skoro jest to TV naziema a twój obecny TV nie pozwana na nagrywanie to musisz kupić tuner z DVB-T i nie 1 tylko DVB-T2/HEVC bo taki standard za jakiś czas będzie jedynym nadawanym w Polsce.


https://satkurier.pl/news/194620/jaki-odbiornik-dvb-t2hevc-kupic.html
https://satkurier.pl/news/199930/tvn-testuje-dvb-t2-hevc-akt.html
https://satkurier.pl/news/195372/terminy-przelaczen-z-dvb-t-na-dvb-t2-hevc-w-2022-wideo.html
 
Ostatnia edycja:

Dzikiws62

New member
Panowie czy ja nie piszę po polsku, co ma wspólnego z czego chcę nagrywać,
chcę nagrać np. z kablówki lub naziemnej, w jakości FHD, gdzie ja napisałem o konwersji do DVD, w pierwszym poście napisałem o "graber lub TV box", czy to Wam coś mówi, chcę nagrywać przez HDMI w FHD, gdzie tu jakość DVD, pisałem o płycie DVD a nie o nagranym pliku, płyta jako nośnik archiwizacji.
TV mam który odbiera 4K oraz DVB-T2 (Hevc), więc nie piszcie o TV i nie chodzi o tuner bo taki mam, chodzi o nagranie i zgranie na inny nośnik i ogłądanie na innym odtwarzaczu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przeważnie ludzie wykorzystują tunery podłączone do telewizora ,w zależności od sprzętu taki tuner posiada kilka głowic np satelitarna + naziemna + kablowa po podłączaniu dysku do gniazda usb możesz nagrywać programy .Ale żeby nie było tak "kolorowo" często producenci stosują zabezpieczenie ,takie że program możesz odtworzyć tylko na sprzęcie na którym go nagrałeś - tak np robi Technisat

W Twoim przypadku może się sprawdzi nagrywarka - kiedyś takie cudo produkował Panasonic ,mogłem to kupić za 1500zł .Była to nagrywarka Blu-Ray wyposażona w wewnętrzny dysk 500gb + 2 głowice satelitarne + chyba 2 usb do podłączenia dodatkowych dysków oraz gniazdo CAM .W jednej chwili mogłeś nagrywać dwa rożne programy ,a jednocześnie słuchać muzyki lub oglądać film
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie czy ja nie piszę po polsku, co ma wspólnego z czego chcę nagrywać,
chcę nagrać np. z kablówki lub naziemnej, w jakości FHD, gdzie ja napisałem o konwersji do DVD, w pierwszym poście napisałem o "graber lub TV box", czy to Wam coś mówi, chcę nagrywać przez HDMI w FHD, gdzie tu jakość DVD, pisałem o płycie DVD a nie o nagranym pliku, płyta jako nośnik archiwizacji.
TV mam który odbiera 4K oraz DVB-T2 (Hevc), więc nie piszcie o TV i nie chodzi o tuner bo taki mam, chodzi o nagranie i zgranie na inny nośnik i ogłądanie na innym odtwarzaczu.




Wcześniej były nagrywarki ze złączem EURO i z dyskiem twardym.Nagrany materiał można było
zgrać na płytki DVD.Złącze EURO ,żeby materiał nie był nagrany w zbyt dobrej jakości.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ty chyba w jaskini żyjesz, jakieś ~80% kanałów na PL satelicie to kanały FHD.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
No to mało wiesz 1080i to FHD, a to czym jest i a p to sobie doczytaj, nie ma żadnego związku z rozdzielczością tylko ilością klatek.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wiesz ty możesz sobie tworzyć teorie nawet z kosmosu swoje, ale fakty są jakie są 1080i to obraz FHD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę trzymać się tematu wszystkie obraźliwe wpisy i nie na temat będą usuwane.
 
Do góry