Uclan Ustym 4K

coobah

Member
Bez reklam
Nie widziałem jeszcze żadnej recenzji tego dekodera w języku polskim, więc może ja coś wrzucę na forum ;)

Dekoder zamówiłem z oficjalnej strony dystrybutora, czyli

https://uclanav.pl/produkt/ustym-4k-pro/

Paczka dotarła do mnie w ciągu trzech dni, co było pierwszym miłym zaskoczeniem.
Po rozerwaniu dużej ilości folii bąbelkowej ukrytej pod czarnym stretchem moim oczom ukazało się takie oto pudło :) :
Elegancko obrandowane, nadrukowane, ze specyfikacją zawartości na odwrocie.













W pudle znajdujemy instrukcję, przewód HDMI, pilota i zasilacz. Pewną niedogodnością może okazać się brak baterii do pilota w tym zestawie.
Krótkie rzuty na instrukcję obsługi tunera i już mamy wstępny pogląd z czym mamy do czynienia :)











Tuner przychodzi z zainstalowanym OpenATV w wersji 6.2.
Bardzo prosto udaje się wgrać najnowsze OpenATV w wersji 6.3.



Co jest dla mnie bardzo ciekawe to fakt, że aktualizacje tego obrazu dostępne są bardzo często.
Odnoszę wrażenie, że team OpenATV zapewnia bardzo dobry support dla tego dekodera.



Gdzieś trafiłem na pytanie odnośnie zainstalowanych głowic w Ustym 4K. Nie było na nie odpowiedzi, więc proszę:



Dekoder posiada 8 GB pamięci wewnętrzej FLASH i 1 GB pamięci RAM. Dla mnie są to bardzo dobre parametry, dzięki którym dekoder działa szybko i zaskakująco płynnie.



Tunerem zarządza procesor Hisilicon 3798MV200, którego brat Hisilicon 3798CV200 siedzi w różnych mocnych TV Box'ach pokroju Egreat A8, HiMedia Q10 PRO



Posiadany procesor trzeba także sprawdzić pod kątem obsługi KODI, który dostępny jest z poziomu wtyczek:



Jak widać na poniższych screenach, tuner fajnie sobie radzi z odtwarzanie filmów FullHD, użycie procesora jest na rozsądnym poziomie:





Wcześniej używałem RedEagle Twinbox, GI Xpeed LX2 a także Octagon SF8 (kolejność przypadkowa :) ).
Widać jak technologia poszła do przodu, bo aktualny Ustym 4K to przy nich demon szybkości i według mnie jakość obrazu bije na głowę tunery wspomniane tunery.

Kilka fotek na porównanie "gabarytów" Uclan Ustym 4K i leciwego już Xpeed LX2 :)














Ogólne wrażenia są bardzo pozytywne. Dekoder wykonany jest starannie, nie odnosimy wrażenia użycia taniego plastiku do jego budowy. Pilot to znana konstrukcja (taki sam posiadam przy RE Twinbox), ale wykonana z lepszego tworzywa. Ja jestem bardzo zadowolony ze zmiany i szczerze mogę do polecić.

W razie jakiś pytań, piszcie.


Podsumowanie:

+ gabaryty i wykonanie,
+ stabilny i szybki w działaniu,
+ nie przegrzewa się bardziej niż inne sprzęty,
+ świetna jakość obrazu,
+ częste aktualizacje z OpenATV,
+ atrakcyjna cena


- brak baterii do pilota w zestawie :(
 

Gie

Member
Bez reklam
Z tunerami które mają tylko gniazda CA a nie mają CI+ to zabawa na krótką metę. Tylko czekać jak polskie platformy uszczelnią systemy kodowania i będzie je można odbierać tylko na modułach CI+ i dekoderach platform.
 

coobah

Member
Bez reklam
W obrazie Hyperion z teamu PKTeam jest dostępna wtyczka Netflix, ale działa tylko w 720p.

@Gie, ktoś myśli jak zakodować, a ktoś inny myśli jak to złamać :)
Zawsze tak było.
Z ciekawostek: wyszukaj na Aliex... hasła "cccam".
 
Do góry