Tuner sat z enigma2 + podłączenie dysków zewnętrznych

themo

New member
Witam
Planuję zmianę starego tunera nbox na coś nowszego/szybszego/uniwersalnego.
Co do wymagań to chciałbym (lecz nei wiem czy możliwe to jest do spełnienia) :)
- żeby posiadał wyświetlacz (ostateczenie nie jeśli bedzie mial reszte potrzebnych rzeczy)
- możliwość podłączenia dysków 2x zewnetrznych 2tb jeden usb2 i usb3, najlepiej jednocześnie i prawdopodobnie na stale bym nei musiał odłączać (pytanie czy jeśli podłaczę dyski to tuner mi je przeformatuje na swoje partycje czy pozwoli zostawić ntfs - szkoda zawartych materiałów które ma na nich filmy-koncerty)
- możliwość usuwania plików z nich (dyskow zewnatrznych) jak ich kopiowanie z pc polaczonego po kablu lub wifi do routera (np za pomoca total commandera)
- możliwość iptv (może w przyszłości sie przydać)
- możliwość wyjścia hdmi na amplituner (film np z dts-ma mogł być odbierany na ampli)
- czy taki tuner może działać jak serwer w sensie zamiast płacic za jakieś chmury będę mogł trzymać tam pliki graficzne-zdjecia?
- możliwość pip (oglądania meczy + podgląd innego) ? :)

Kwota tak do 1000zł +- , jestem laikiem a chiałbym już kupić tuner na parę lat
Dzieki pozdrawiam
 
Trochę za mało masz kasy by to wszystko osiągnąć.
1.Wyświetlacz- tylko droższe modele tunerów go mają.
2.Dyski podłączysz ale w przypadku większych dysków będziesz potrzebował dodatkowe zasilanie. No i tu czeka cię format na linuksowe partycje.
3.total commander po ftp- ok
4. iptv -ok
5.Zapomnij o dts z tunera sat
6.Może działac jako serwer
7.Pip tak ale tu powstaje pytanie,legalna karta czy sh......g

Tuner jest na linuxie więc potrzebujesz minimum wiedzy by cokolwiek na nim zrobić. Pozdrawaim
 

themo

New member
Trochę za mało masz kasy by to wszystko osiągnąć.
1.Wyświetlacz- tylko droższe modele tunerów go mają.
2.Dyski podłączysz ale w przypadku większych dysków będziesz potrzebował dodatkowe zasilanie. No i tu czeka cię format na linuksowe partycje.
3.total commander po ftp- ok
4. iptv -ok
5.Zapomnij o dts z tunera sat
6.Może działac jako serwer
7.Pip tak ale tu powstaje pytanie,legalna karta czy sh......g

Tuner jest na linuxie więc potrzebujesz minimum wiedzy by cokolwiek na nim zrobić. Pozdrawaim
Czyli zewnetrzne dyski 2,5 nie zostana pociagniete przez tuner :( i puszczony film z takiego dysku nie zostanie prawidlowo przetworzony (w sensie dzwiek) do amplitunera :-(
Co do tunera to myślałem o Dreamboxie DM900, trochę drogi ale wydaje się wart swoich pieniędzy
 
Lepszym rozwiązaniem będzie tuner vu+.
Z dzwiękiem może być problem, nie stosuje takiego rozwiązania ale wiem ,że np. koncertu nagranego w DTS-e nie udało mi się uruchomić.
Dysk możesz zamontować do środka, z mniejszymi nie ma problemu po usb ale większe to już potrzebują trochę więcej prądu dlatego trzeba mieć aktywnego huba usb.
 

themo

New member
Lepszym rozwiązaniem będzie tuner vu+.
Z dzwiękiem może być problem, nie stosuje takiego rozwiązania ale wiem ,że np. koncertu nagranego w DTS-e nie udało mi się uruchomić.
Dysk możesz zamontować do środka, z mniejszymi nie ma problemu po usb ale większe to już potrzebują trochę więcej prądu dlatego trzeba mieć aktywnego huba usb.
Nie no zewnętrzne 2,5 wieksze posiadam tylko w pc :)
No to chyba się zdecyduje na Vu+ Uno 4K SE tylko musze dozbierac wiecej zlotowek, a jakie oprogramowanie najbardziej polecane jest w vu? Fabryczne?
 
No co ty, nikt nie używa fabrycznego oprogramowania w takich tunerach.
Softów jest sporo,możesz sobie wybrać co ci się podoba.
Ja używam softu VTI, znudziły mi się zabawy z tunerem typu multiboot.
Pamiętaj tylko ,że soft musisz wgrać sam, tak samo z listą kanałów i całą resztą. Pytanie jeszcze co chcesz ,jaka karta czy też s....g? Konfiguracja emu w nie których przypadkach nie jest taka prosta. To nie jest tuner gdzie włożysz kartę i będzie hulać. Trza umieć ją uruchomić,oczywiście jak się ją da.
 

kristof11

Member
Jeśli chodzi o dyski zewnętrzne podłączane przez USB, to nie trzeba ich formatować. Mam dysk 1TB sformatowany NTFS z filmami i mogę go podłączać i oglądać z niego (leciwe Vu+Duo).
 
Do góry