Konwerter Unicable - 2 odbiorniki - problem

Kv7

New member
Dzień dobry.
Zwracam się do Państwa o pomoc i jakąś sugestie odnośnie problemów z konwerterem Unicable.


Posiadam w domu instalację TV opartą na multiswich. Dotychczas było tak, że sygnał Cyfrowego Polsatu przechodził przez Multiswich do dwóch dekoderów (główny Evobox, oraz multiroom). Niestety wadą tego układu było to, że instalacja była budowana lata temu, kiedy nie był jeszcze wymagany - sugerowany podwójny kabel do dekoderów głównych. Niemniej ... wymieniłem konwerter na Unicable, podłączając go głównym wyjściem (Unicable) bezpośrednio do dekodera głównego (kładąc nowy kabel omijający multiswich). Chodziło o to, że multiswich nie przepuszczał sygnału do dekodera głównego.
Konwerter multiroom zaś został podłączony po "starym" kablu (wyjście L1 z konwertera) do multiswicha. Efekt jest taki, że nie mam tam połowy kanałów, które są normalnie odbierane na głównym dekoderze (podłączonym bezpośrednio).
Proszę Państwa o informację lub sugestie czego mam szukać ? czy to wina źle ustawionego konwertera czy raczej multiswich sieje mi jakiś problem (tylko dlaczego wówczas nie blokuje wszystkiego) ? Dziwi mnie bardzo, dlaczego jeden kowerter na jeden dekoder puszcza wszystko a na drugim jest jakiś dziwny problem.


Siła i jakość na głównym: 70/65
Siła i jakość na multiroom 55/50
 
Do góry