Jakie rozwiązanie do dwóch dekoderów multiroom nc+?

majster9

New member
Dzień dobry,

posiadam dekoder turboBox+/PVR ADB 5720SX -podłączony dwoma kablami koncentrycznymi z konwerterem z dwoma wyjściami.
W dniu wczorajszym odebrałem dekoder wifiBox+ / SAGEMCOM DSIW74

Pytanie:
1. Jak podłączyć drugi dekoder bez zmiany konwertera oraz ciągnięcia dodatkowych kabli od anteny?

2. Jaki konwerter zakupić do istniejących kabli (od anteny) z dodatkowym kablem do nowego dekodera?
a/ dobry konwerter
b/ konwerter na przyszłość do telewizji 4K



Pozdrawiam
 

jurass

Banned
To są dobre konwertery, chyba jedne z lepszych na rynku obecnie. Ja mam wersję ultra jest chyba trochę lepsza, porównaj parametry, poziom szumów itp.
Ciekawostka jest taka natomiast, że jak założyłem ten konwerter, wymieniając stary dwudziestoletni (ale dobry w tamtym czasie, kiedy go kupowałem), który rozpadł mi się w rękach, to pogorszył mi się sygnał. Bardzo mnie to zdziwiło, ale musiałem to zrobić, bo też instalowałem multiroom i potrzebowałem tych dodatkowych wyjść. Za słaby sygnał u mnie odpowiedzialne było drzewo, które zostało wycięte i teraz jest ok, ale ten stary konwerter jednak dawał sobie lepiej radę. Jak kupowałem ten konweter, to wprawdzie nie szukałem po całym internecie, ale nic lepszego od Black Ultra nie znalazłem. Facet ze sklepu, który zajmuje się sprzedażą i instalatorstwem zastanawiał się nawet czy moje kłopoty nie są spowodowane zbyt mocnym sygnałem, wątpiłem w to i miałem rację.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Z konwerterem Inverto trzeba ; uważać ; ponieważ przy krótkich odległościach kabli antenowych może się okazać że sygnał jest zbyt mocny i będą zakłócenia. Dobrym , stabilnym konwerterem jest Televes .
 

majster9

New member
Czy jeden i drugi spełni moje oczekiwania-tj główny dekoder z nagrywarką (dwa kable) drugi dekoder ma nagrywarkę ale poprzez USB (jeden kabel) ?
Jakie są różnice pomiędzy nimi?
jędrzejj co byś polecił z Televesa do moich potrzeb?
Odległość pomiędzy anteną a dekoderem to około 5m. do drugiego dekodera ok.10-12m.


A w przypadku takiego konwertera z TV naziemną
https://www.eltrox.pl/konwerter-inverto-quad-naziemna.html
-na końcu można dać zwykły splitter i rozdzielić kabel do dekodera oraz TV -będzie to u mnie działało?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przerabiałem to u siebie i zakupiony konwerter Inverto zamieniłem na Quad Televes i wszystko zadziałało poprawnie. Odcinek od anteny do dekodera był około 7 metrów. Pamiętaj że będziesz musiał dodać jeszcze jeden lub dwa kabele koncentryczne w przypadku gdy drugi dekoder ma możliwość nagrywania więcej niż jeden kanał.
 
Do góry