jak zgrać dobrej jakości dzwięk z dekodera NC+

dawidombra

New member
Witam
Taki mam ,,problem życiowy " :) fajny koncert nagrałem z telewizji , konkretnie dekoder NC+(ten starszy turbo z USB z tyłu przez które dodatkowy tuner DVBT podłączono ) program Canal+ .Koncert na tyle fajny że zwyczajnie nabyłem go na płycie CD ale okazuje się że wersja telewizyjna mimo że skrócona o 20-30minut względem zawartości CD (i Bluray bo też sprawdziłem) to jest o niebo lepiej zmontowana niż to co na CD .Bardzo chciałbym zgrać ów koncert z dekodera , chodzi mi o dzwięk w dobrej jakości (przynajmniej jak dobre mp3) jednak ma to być w formacie audioCD bo dedykowane do odsłuchu w aucie z fajnym audio ale AudioCD only .

Pytanie jak to zrobić ? koncert uwięziony na dekoderze NC+ można by zgrać jakoś ,,czinczami " audio out z dekodera , lub po ,,przejściu do TV " przez wyjście optyczne bo idzie to z TV do kina domowego lub wyjście słuchawkowe w TV , innych pomysłów nie mam .
Są różnego rodzaju Graabbery typu popularny EasyCap (za 20-30zł) pytanie czy zadziała jeśli podłącze jedynie kable audio ? i jakiej to będzie jakości i w jakim formacie .

Może ktoś podeśle jakieś linki z softem do tego EasyCap co by to z windows 8.1 (lub XP ) zadziałało , Znaczy zgrać mogę w XP i 8.1 ale wypalenie i ewentualna konwersja to tylko XP .

Opcjonalnie może ktoś w Wwie ma urządzenia soft i chęci co by to zrobił jakbym się z dekoderem NC+ pojawił , oczywiście odpłatnie ale w granicach zdrowego rozsądku :) bo aż takim fanatykiem muzyki nie jestem.
 
Do góry