UltraBox+ czy TechniSat UHD do 4k

olakoma

New member
Czy do odbioru 4k z nc+ warto jest kupić tuner TechniSat DIG ISIO UHD (około 1600 PLN) na kartę CI+ czy raczej brać ultraBox +jaki oferuje nc+. Jestem przed zakupem OLED-a 65" Sony A1 lub Philipsa.
Głównie chodzi mi o jakość sygnału z anteny Sat i tym samym jakość obrazu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Techniat to jedna z najlepszych firm ,pod względem jakości obrazu i bezawaryjności niewiele można im zarzucić ,więc do samego oglądania są super
Natomiast nie są to tunery multimedialne ,osoby szukające tunera wyposażonego "w niewiadomo co " z setkami różnych wtyczek mogą być zawiedzione .Druga sprawa to taka ,ze Technisat rzadko wypuszcza aktualizacje .Pewną wadą jet to ,że Technisat szyfruje nagrania ,co sprawia że nie można ich potem odtworzyć na komputerze lub edytować
Jednak największa przewaga Technisata jest taka ,że odbiornik jest wielosystemowy może pracować z modułami różnych platform np .Cyfrowym Polsatem (lub kilkoma na raz) .W przypadku Ultraabox albo nc+ albo nic - warto wziąć to pod uwagę

Gdybym ja wybierał ,bez wahania wziąłbym Technisata
 

olakoma

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Miałem kiedyś dekoder TechniSat HD i był super. Dekoder potrzebuję głównie do oglądania i nagrywania programów z nc+ oraz czasami przeglądania treści 4 k z internetu. Nie planuję podłączenia komputera i innych urządzeń. Ciekawi mnie głównie czy to skalowanie z SD/HD do UHD rzeczywiście poprawia jakość obrazu w porównaniu z UltraBox + ? czy to tylko reklama a w rzeczywistości jest gorzej niż bez skalowania.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo,że jakość materiału źródłowego jest najlepsza ,czy Ultrabox jest jakiś wybitny pod względem skalowania ? .Gorzej jak taka platforma nc+ się znudzi ,karta sparowana z dekoderem i co wtedy z nim robić ?
 
Do góry