Dekoder PVR do cyfrowego polsatu

Slowdown

New member
Witam, Panowie potrzebuję pomocy z doborem dekodera i w zasadzie mam kilka pytań.
Chcę od stycznia zaopatrzyc dom w telewizje satelitarna, na razie multiroom na dwa telewizory. Wybralem cyfrowy polsat, bo mam telefon na abonament i bede mial -50%, ale do rzeczy.
Na stary telewizor wybralem model PVR HD 7000. Czy owy dekoder nagrywa w formacie .TS? Chodzi mi o to, czy nagranie bede mogl obejrzec na dowolnym odbiorniku?

Na nowy telewizor chcialbym nabyc dekoder na wlasna reke, ale nie bardzo wiem jaki.
Szukam dekodera z mozliwoscia nagrywania w formacie .TS (wbudowany dysk twardy bedzie dodatkowym atutem). Chcialbym, aby posiadal wi-fi, zebym nie przeciagal kabla przez kilka pokoji. Przede wszystkim zalezy mi na stabilnosci dekodera tj. nie chcialbym zeby wolno chodzil i sie zawieszal. Oczywiscie full hd, jesli natomiast ktos znajdzie dobry model z 4k to tez rozwaze te opcje chociaz nie chcialbym wydac powyzej 600 pln.
Prosze o pomoc :)
Pozdrawiam
 

Prospero

New member
Dekodery Polsatu szyfrują wszystkie podpięte dyski więc nic z takim nagraniem nie zrobisz. Jeżeli chcesz mieć nagrania w formacie .TS to nie pozostaje nic innego jak tylko własny dekoder oparty na Enigmie + moduł ale najlepiej starego typu gdyż te CI+ często nie pozwalają na zapis programu no i są jednostrumieniowe.

Inną alternatywą jest zakup spreparowanego zestawu (dekoder lub moduł) z wyciągniętymi danymi BOXKEY + RSA. Co do dekoderów to w zasadzie jest to tylko kwestia portfela. Może to być stary poczciwy i nieźle działający nBOX z Enigmą 2 (tylko gdy masz boxkey+rsa) lub jakiś dekoder VU+ (są też modele z obsługą modułów CI(+) także 4K.

AHA! Moduł z którego można wyciągnąć te dane nie jest już dostępny więc pozostaje tylko cesja od osoby, która jeszcze taki sprzęt posiada. Co do dekoderów CP z których się jeszcze da się to zrobić to nie jestem w temacie.
 
Ostatnia edycja:

Slowdown

New member
Przy starym telewizorze moze byc ten dekoder cyfrowego polsatu skoro szyfruja, najwyzej wezme z wbudowanym dyskiem do nagrywania.
Wazne, aby na nowym byla mozliwosc nagrywania w .TS
Z tego co mi napisales wygooglowalem na allegro nawet dekodery OpenPLI (niestety nie moge dodac linku), czy nadaja sie do odbioru cyfrowego polszmatu? np. "nBOX BZZB ENIGMA2..."
Pozdrawiam
 

Prospero

New member
Taki dekoder może być ale pod warunkiem, że będziesz miał kartę i odpowiednie dane do jej uruchomienia czyli boxkey i rsa karty. Inaczej tej karty na tym sprzęcie nie uruchomisz Karty CP są parowane. W grę wchodzi tylko cesja modułu (tego starszego nie CI+) + wyciągnięcie danych lub odpowiednio starszego dekodera. Poszukaj na OLX i eBay. Na alledrogo może być problem.
 
Ostatnia edycja:

Slowdown

New member
Aby nie spamic juz Prospero na PW, kontynuuje watek :)
Byc moze uda sie zrobic cesje karty ze starym modulem CI i teraz rodza sie kolejne moje pytania, czy dobrze bedzie stary modul wspolgral z Vu+ Solo 4K?
Czy musze brac usluge multiroom w CP, czy moze bede mogl dowolnie dzielic sygnal na powyzszym dekoderze? Jak to jest bo czytalem ze trzeba karte przekladac.
Za jakim konwerterem sie rozgladac do PVR na dwa telewizory?
Pozdrawiam
 
Do góry