Tuner 4K

pinky

New member
NC+ zaczyna nadawanie w 4K.
Nie przewidują dla mnie dekodera bo mam 2 karty na jedną umowę.Poza tym chcą 15 zł/m-c.


Jaki dekoder mam zakupić żeby wsadzić kartę NC+ i odbierać sygnał 4k na TV z 4K?
 

Gie

Member
Bez reklam
4K od nc+ będzie można odbierać tylko na ich dekoderze albo za pomocą modułu CI+ który jeszcze nie jest dostępny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co wiem nowy niebieski moduł CAM jest już w dystrybucji i można za jego pomocą oglądać chociażby Canl+NOW gdzie ostatnio był mecz Ligi Mistrzów w 4K co prawda bez HDR
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A co ma moduł do 4k?

Niestety ale ma . Jak na razie odbiór jest możliwy w dwóch przypadkach - albo najnowszy dekoder NC+ ,albo nowy moduł CAM Cayman (karta tradycyjnie sparowana) System kodowania NAGRA MA
Jak na razie nie ma możliwości odbioru 4K na starych modułach(ukazuje się komunikat kanał kodowany) i pewnie to się nie zmieni ,gdyż NC+ mówiło o tym od samego początku
 

Jacek144

New member
Niestety ale ma . Jak na razie odbiór jest możliwy w dwóch przypadkach - albo najnowszy dekoder NC+ ,albo nowy moduł CAM Cayman (karta tradycyjnie sparowana) System kodowania NAGRA MA
Jak na razie nie ma możliwości odbioru 4K na starych modułach(ukazuje się komunikat kanał kodowany) i pewnie to się nie zmieni ,gdyż NC+ mówiło o tym od samego początku

Na ''starym" module też zadziała,tylko karta nie dostaje uprawnień od operatora,co jest ewidentnym olaniem klientów.
 

adawro

New member
Niestety ale ma . Jak na razie odbiór jest możliwy w dwóch przypadkach - albo najnowszy dekoder NC+ ,albo nowy moduł CAM Cayman (karta tradycyjnie sparowana) System kodowania NAGRA MA
Jak na razie nie ma możliwości odbioru 4K na starych modułach(ukazuje się komunikat kanał kodowany) i pewnie to się nie zmieni ,gdyż NC+ mówiło o tym od samego początku

Czyli rozumiem, że przy okazji wprowadzenia UHD to NC+ jednocześnie niejako przy okazji na raty wymienia system kodowania?
 

Prospero

New member
Niestety tak, liczą na to, że ludzie rzucą się po ten dekodery i zwrócą stare poczciwie działające Cameleony :)

Co do dekoderów obsługujących CI+ to polecam VU+ i do wyboru (w zależności od portfela) najfajniejszy z nich to oczywiście Ultimo 4K (dwa gniazda na moduły+dwa czytniki uniwersalne).
 

Prospero

New member
Pewnie kwestia softu. VTI u mnie robiło psikusy nawet na Ultimo HD (zwykłe odtwarzanie mkv). Bardzo fajnie za to chodzi openATV. Ultimo 4K jest warte grzechu ale cena lekko zaporowa. Kwestia kto co potrzebuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry