Nowy dekoder do nc plus

Maverick7909

New member
Witam. Obecnie posiadam dekoder Sagemcom. Ogólnie wsztko było ok do aktualizacji. Teraz często się wiesza wolny w przełaczaniu. Jest w nim karta obsługująca multi rom. Czy jest coś lepszego szybszego co może pprawia obraz dzwiek itp w przystępnej cenie? Dawno temu miałem Fergusona to była szybka maszyna. Ale teraz pewnie już nic takiego nie robią . Chcę też mieć możliwość ułożenia swojej listy kanałow. Teraz mam jako ulubione ale jest to głupio zrobione żeby korzystać
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W grę wchodzi raczej jakiś dedykowany dekoder ,bowiem w przypadku kupienia dekodera na wolnym rynku trzeba się liczyć z kolejnym wydatkiem na moduł
 

ewaldus

New member
Poczekaj do grudnia. Prawdopodobnie będzie decoder 4k w ofercie ncplus.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tylko kiedy będą programy 4K ? podejrzewam ,że na kanały UHD z nc+ lub Polsatu długo trzeba będzie czekać
Z tego co widzę na Zachodzie ruszyło już kilka takich kanałów ,we Francji Canal + i w Niemczech Sky Deutchland dwa kanały sportowe,ale akurat są kodowane ,i parę kanałów z prezentacjami
Jak ktoś ma sprzęt może spróbować złapać muzyczny kanał Clubbing TV 4K ,który chyba nie jest kodowany
satelita Hot Bird 13E
częstotliwość 10727 ,polaryzacja H
DVB-S2 ,8PSK
symblol rate 3000 ,FEC 3/4
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opticum SLOTH Combo ok 220 zł , Opticum HD AX 502 Combo ok 290 zł . W tej cenie trudno o coś lepszego i szybszego w przełączaniu kanałów , VU+ ZERO za ok 400 zł ma trochę lepszy obraz . Tych najtańszych kilka uruchomiłem i nikt nie zadzwonił z reklamacjami . Musisz pamiętać , że jak używasz niezależny sprzęt do odbioru to przy zmianach wprowadzanych na poszczególnych transponderach przez NC+/CP należy ponnownie je pszeszukać i zmodyfikować listę kanałów. Dodatkowo polecam zapisać się na Newsletter magazynu telewizji cyfrowej SATKurier.pl dla samej wygody . Zawsze z wyprzedzeniem informują o zmianach na transponderach operatorów . Dodatkowo zakupy internetowe dają możliwość zwrotu towaru w ciągu14 dni bez podania przyczyny (Allegro umożliwia bezpłatny zwrot ) więc można wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie . Należy zaznaczyć , że mówię o nieparowanych kartach NC+ z multiroom Seca Mediaguard (dwa Cameleony ) . Maverick7909l czy taki masz multiroom ? Bo jak masz kartę Conax w głółwnym dekoderze i uprawnienia wysyłane po sieci to jesteś skazany na sprzęt operatora.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Google wpisz : Obrazy dla cyfra cameleon .
Multiroom z cameleonem posiada dwie identyczne i jednocześnie niezależne karty , uprawnienia do odbioru są przesyłane indywidualnie do każdej z kart .
 
Ostatnia edycja:

Maverick7909

New member
W Google wpisz : Obrazy dla cyfra cameleon .
Multiroom z cameleonem posiada dwie identyczne i jednocześnie niezależne karty , uprawnienia do odbioru są przesyłane indywidualnie do każdej z kart .
Wygloda inaczej niż obrazy cameleon. Moja karta jest biała ale to stary multiroom mogę odbierać na tej karcie gdzie chce nie wiem czy za granicą. To nie wiem czy cameleon czy nie. Mam do wyboru w punkcie albo ten stary dekoder Sagemcom dsi 83 albo dsi 74. Przysługuje mi wymienina na nowy za free nie wiem który wybrać. Jak dają to jakiś wybiorę choć z jednym i drugim są problemy podobno jak czytam posty np na stronie cyfry.
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygloda inaczej niż obrazy cameleon. Moja karta jest biała ale to stary multiroom mogę odbierać na tej karcie gdzie chce nie wiem czy za granicą. To nie wiem czy cameleon czy nie. Mam do wyboru w punkcie albo ten stary dekoder Sagemcom dsi 83 albo dsi 74. Przysługuje mi wymienina na nowy za free nie wiem który wybrać. Jak dają to jakiś wybiorę choć z jednym i drugim są problemy podobno jak czytam posty np na stronie cyfry.

Zdecydowanie lepszy będzie Ferguson Ariva 103 mini , który można jeszcze kupić i to poniżej 200 zł . Jedyna przewaga dedykowanych tunerów to vod + i usługi internetowe .
 
Ostatnia edycja:

Maverick7909

New member
Ja nie potrzebuje vod ani internetu. Kiedy chce obejrzeć jakiś film oglodam z internetu na tv. Moje pytanie brzmi który z tych dwóch dekoderów jest lepszy do oglodania. Czy stary Sagemcom dsi 83 czy dsi 74???? Bo przysługuje mi darmowa wymiana. To po co mama płacić za avire. Chyba że nie da się na tym oglodac.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie potrzebuje vod ani internetu. Kiedy chce obejrzeć jakiś film oglodam z internetu na tv. Moje pytanie brzmi który z tych dwóch dekoderów jest lepszy do oglodania. Czy stary Sagemcom dsi 83 czy dsi 74???? Bo przysługuje mi darmowa wymiana. To po co mama płacić za avire. Chyba że nie da się na tym oglodac.

Sprawniejszy będzie Sagemcom dsi 74
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok. Tylko czy da się ułożyć listę programów po swojemu i czy na pewno będzie chodził tten multiroom na strych zasadach czyli nie po wi fi.

Da się i nie będzie problemów z multiroom'mem (do czasu !!!)
W wifiboxie > DSIW74 nie ma opcji " przesuń " i kiedy zmieniają się parametry to nc+ podmienia je na liście głównej a z ulubionych kanały kasuje .
UWAGA !!! Przy wynianie na inny model od wymienianego za 0 zł jest ukryta opłata za wynajem 2zł . Info jest tu: https://ncplus.pl/wymiana-dekodera .

Jeżeli dekodery pracują w różnych mieszkaniach/domach to lepiej zamienić na identyczny model lub wydać ok.200 zł na niezależny odbiornik . NC+ przez wprowadzane zmiany stara się skutecznie ograniczyć multiroom po Cyfrze + do jednego mieszkania/domu przez połączenie dekoderów za pomocą sieci LAN/WiFi .
 
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
Witajcie. Mam pytanie z nieco innej beczki.
Kończy mi się umowa z NC+ i zastanawiam się czy przedłużając wziąc nowy dekoder z 4K czy lepiej przejść na moduł CAM? Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań?
Mam tv Sony X8505C, który ma możliwość nagrywania programów. Czy będzie dzialalo to tak jak na dekoderze? A co z PVR ?

Pomóżcie prosze
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku modułu CAM upraszcza się obsługa - jeden pilot ,nie potrzeba dodatkowego pudełka w postaci dekodera i masz możliwość ułożenia swojej listy kanałów .Oczywiście ma to sens jeżeli telewizor poprawnie współpracuje z modułem bo z tym jest różnie
Wadą modułu CAM jest niemożność nagrywania jednocześnie dwóch programów kodowanych
 
Ostatnia edycja:
Do góry