Tuner satelitarny HD PVR

prezmer

New member
Witam,

Aktualnie mam umierającego Golden Media Spark. Czy możecie polecić jakiś tuner z lepszą wydajnością niż ten (nie wyrabia przy nagrywaniu kanałów HD) i obsługujący newcamd? Fajnie byłoby gdyby obsługiwał klawiatury po bluetooth lub miał pilota Qwerty
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak jest w przypadku newcamd ,ponieważ nigdy z tego nie korzystałem ,ale może będzie dobry najnowszy tuner Feruson Ariva
Kosztuje 549zł ale jest to tuner 4K (UHD ) ma na pokładzie niezły procesor Quad core 2,0Ghz i pamieć 1gb więc jest dość szybki ,pracuje pod androidem ,masz dostęp do serwisów internetowych( w tym VOD ) ,dużą zaletą jest wbudowany tuner DVBT2 do telewizji naziemnej oprócz tego jeden czytnik kart, więc możesz też skorzystać z np.samrt HD ,oczywiscie po dołączeniu dysku twardego możesz nagrywać sobie programy
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak działa wyszukiwarka na tym forum - szukałem ferguson i nic nie znalazłem...
Co do Arivy 4K - to jutro kupuję wersje combo - na pokładzie dodatkowo tuner DVB-T/T2 (za 525zł)
Mógłby KIKI zrobić test tego urządzenia - na satelicie jest już parę kanałów UHD?
Tuner jest na androidzie, w opisie jest "Bluetooth – podłącz klawiaturę i myszkę lub inne urządzenia"
Do tej pory omijałem fergusona szerokim łukiem - korzystałem z tunera na Enigmie2. Znalazłem sporo pozytywnych opinii na temat tego urządzenia na Androidzie.
 

oli

New member
Jeśli chodzi o pvr to najlepszy wg mnie o VU+duo2 nagrywam na dysk 2,5 wszystko działa prawidłowo,
arive 4k combo tez posiadam, oscam działa dobrze ale to nie to co vu+
 

prezmer

New member
i jak ten edison ?

Wydajnościowo dobrze. Działa newcamd. Szybko przełącza kanały. Nagrywanie materiałów HD na razie nie sprawia problemów.
To czego jeszcze nie wiem to:
-współpraca z klawiaturą bluetooth.

Interfejs tunera przypomina nieco Windows Phone.

Mam też pewne problemy z optymalnym ustawieniem głośności w HDMI. Jesli ustawiłem przesyłanie informacji o głośności przez CEC to na niektórych kanałach poziom dźwięku był praktycznie ustawiony na 0. Po wyłączeniu przesyłania przez HDMI CEC, jest lepiej, tzn. mogę "odciszyć" kanał ale wtedy mam dwa punkty regulacji głośności: 1. na wyjściu z tunera, 2. w amplitunerze. Tymczasem chciałbym aby tuner dawał 100% a przyciski głośności na pilocie od tunera ustawiały głośność w amplitunerze.
 
Do góry